Suche

Bosch představuje první plně otevřenou kamerovou platformu

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

INTEOX posune bezpečnostní branži o krok dále

  • INTEOX kombinuje integrovanou umělou inteligenci (inteligentní video analýzu) od společnosti Bosch s běžně používaným otevřeným operačním systémem (OS)
  • Umožňuje inovativní a přizpůsobená řešení zabezpečení přidáním aplikací, softwaru a služeb podle potřeby
  • Na základě zásad kvality Bosch

Grasbrunn, Německo – Bosch představuje INTEOX, novou kamerovou platformu, která byla vyvinuta s cílem modernizace a rozvoje bezpečnostní branže. Jako první zcela otevřená platforma svého druhu otevírá INTEOX úplně nové příležitosti pro uživatele, systémové integrátory a vývojáře aplikací pro inovace a specifické zákaznické úpravy bezpečnostních řešení.

Utváření budoucnosti bezpečnostní branže

Ve stále více propojeném světě otevírá Internet věcí (IoT) nové příležitosti - jak pro soukromé osoby, tak pro společnosti. Toto platí i pro bezpečnostní branži. Díky platformě INTEOX Bosch využívá obrovský potenciál Internetu věcí: Jako zcela otevřená kamerová platforma INTEOX bezpečně kombinuje inteligentní analýzu videa (IVA) od společnosti Bosch se společným otevřeným operačním systémem (OS) a možností přidání softwarových aplikací (Apps) podle potřeby. Výkonná platforma podporuje nejnovější technologie, jako je analýza dat založená na neuronových sítích - další krok v aplikaci strojového učení a umělé inteligence. INTEOX umožňuje vývojářům aplikací a integračním partnerům vyvíjet nekomplikované a neomezené softwarové aplikace založené na společném programovacím jazyce a s pomocí vestavěné inteligence.

Systémoví integrátoři mohou zároveň přizpůsobit svá bezpečnostní řešení specifickým a měnícím se požadavkům zákazníků přidáním aplikací kamer INTEOX. „Jako výkonné senzory s inteligentní analýzou videa instalovanou jako standard poskytují kamery INTEOX hodnotná data, která by mohla být vyhodnocována mnoha novými způsoby. To má za následek mnoho inovativních aplikací v bezpečnostní branži, včetně těch, které si ještě vůbec neumíme představit. S ohledem na bezpečnost a ochranu dat podléhá platforma vysokým standardům společnosti Bosch. Zároveň nabízí již známou vysokou kvalitu a snadné ovládání“, říká Michael Seiter, Senior Vice President zodpovědný za divizi Video Systems & Solutions v obchodní oblasti Bosch Building Technologies.

Otevřené platformy se již osvědčily v počítačové branži a branži chytrých telefonů. Zde jsou aplikace a softwarové aplikace nevyhnutelné. Umožňují například okamžitý přístup k informacím, okamžitou a rychlou komunikaci a také zlepšenou produktivitu práce a zjednodušení každodenních úkolů. Tyto výhody lze také převést na bezpečnostní kamery. Díky přístupu na otevřenou platformu mohou vývojáři a integrátoři nyní spolupracovat a poskytovat svým zákazníkům řešení šitá na míru jejich potřebám.

Kamerová platforma INTEOX je základem pro zcela novou generaci trvale instalovaných a pohyblivých kamer ze série MIC, AUTODOME, FLEXIDOME a DINION, podporovaných otevřenou infrastrukturou IoT. Tato infrastruktura IoT, kterou vyvinula společnost Security and Safety Things GmbH, společnost Bosch, je založena na následujících čtyřech pilířích:

  • Otevřený operační systém (OS) založený na Android Open Source Project, posílený rozsáhlými bezpečnostními technologiemi
  • Obchod s aplikacemi s přístupem k relevantním informacím o aplikaci, přehledem všech volně dostupných aplikací a možností nákupu dalších aplikací, které již byly vyvinuty pro všechny kamery INTEOX
  • Online portál pro vývojáře a designéry aplikací s přístupem k datům a nástrojům pro vývoj a testování nových aplikací
  • Portál pro správu zařízení, který poskytuje aktuální data o stavu zařízení a umožňuje snadnou správu aplikací

Na základě této infrastruktury IoT kamery INTEOX podporují vývojáře aplikací, systémové integrátory, integrační partnery a další odborníky v oblasti bezpečnosti při vývoji vlastních aplikací specifických pro zákazníka a jejich integraci do kamer INTEOX. „INTEOX bude podporovat inovace na úrovni, které dnes nemůže dosáhnout žádná společnost. Zavedení této otevřené kamerové platformy urychlí budoucí růst celé bezpečnostní branže“ říká Michael Seiter.

První kamery založené na platformě INTEOX budou předběžně k dispozici od července 2020.

Kontakt pro novináře:

Carola Hehle
Tel.: +49 89 6290-2794
Email: Carola.Hehle@de.bosch.com

Divize Building Technologies společnosti Bosch je předním světovým dodavatelem produktů a systémů z oblasti zabezpečení, bezpečnosti a komunikací. Ve vybraných zemích nabízí Bosch řešení a služby pro zabezpečení budov, energetickou účinnost a automatizaci budov. Přibližně 9 000 zaměstnanců dosáhlo v roce 2017 tržeb ve výši zhruba 1,9 miliardy eur. Hlavním cílem této divize je ochrana životů, budov a majetku. Produktové portfolio zahrnuje kamerové monitorovací systémy, systémy detekce neoprávněného vniknutí, detekce požáru a hlasové evakuační systémy, jakož i systémy pro kontrolu a řízení přístupu. Kompletní produktové portfolio pak doplňují profesionální audio a konferenční systémy pro přenos hlasu, zvuku a hudby. Divize Building Technologies vyvíjí a vyrábí ve svých vlastních závodech v Evropě, Americe a Asii.

Více informací na www.boschsecurity.com.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 000 lidí (k 31. 12. 2019). Obrat firmy za rok 2019 dosáhl hodnoty 77,7 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 600 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?