Suche

Autonomní péče o trávník pro střední a velké zahrady: Robotické sekačky Bosch Indego M 700 a Indego M+ 700

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Unikátní díky autonomnímu měření plochy trávníku

  • Efektivní: Až o 40 procent rychlejší díky systematickému sečení v paralelních pruzích
  • Robustní: Delší životnost díky bezuhlíkovému motoru a vyměnitelnému akumulátoru
  • Inteligentní: Funkce „SmartMowing“ určuje optimální dobu sečení
  • Komfortní: Flexibilní péče o trávník pomocí hlasového asistenta Amazon Alexa

Komfortní, autonomní péče o trávník pro střední a velké zahrady - Bosch nyní nabízí robotickou sekačku Indego M 700 a propojenou verzi Indego M+ 700 pro travnaté plochy do 700 metrů čtverečních. Jako jedna z prvních robotických sekaček na trhu používá Indego senzory a software pro mapování zahrady a přesné měření plochy trávníku. Inteligentní navigační systém „LogiCut“ umožňuje systematické sečení v paralelních pruzích na základě shromážděných údajů. Indego M 700 a Indego M+ 700 sekají až o 40 procent rychleji než robotické sekačky pracující na náhodném principu. Díky programu „LogiCut“ sekačky ví, které oblasti již sekaly a které ještě musí být posečeny. To šetří energii a je šetrné k trávníku, protože opakované přejíždění stejné oblasti náhodně může vést k trvalému poškození. Bezuhlíkové motory zvyšují efektivitu a životnost sekačky. Vytvářejí méně tepla, což také šetří energii. Další novinkou je, že robotické sekačky jsou napájeny vyměnitelným 18 V akumulátorem z bateriového systému „Power for All“. V případě potřeby může uživatel akumulátor sám snadno vyjmout a vyměnit. Návštěva servisního střediska není nutná.

Vysoká přidaná hodnota pro uživatele díky přesnému měření plochy trávníku

Robotické sekačky Indego M 700 a Indego M+ 700 sekají zcela nezávisle v definované oblasti, která je vymezena ohraničujícím kabelem. Přesným měřením velikosti a tvaru trávníku nabízí Bosch uživateli další přidanou hodnotu. Indego určuje ideální cyklus sečení na základě skutečné velikosti trávníku. Počet, dny, čas a doba sečení jsou automaticky stanoveny s ohledem na skutečnou velikost trávníku, sekanou plochu na dobu využití baterie, potřebné doby nabíjení a přestávky, které je třeba dodržovat, například polední klid nebo víkendy. Tato inteligentní funkce kalendáře zbavuje uživatele nutnosti provádět ruční programování. Pomocí funkce „SmartMowing“ zohledňuje Indego M+ 700 také faktory, jako je růst trávy, teplota a srážky. Díky tomu je trávník vždy optimálně udržován. Do obou robotických sekaček je také integrována funkce „MultiArea“: Indego M 700 a Indego M+ 700 systematicky v pruzích sekají oddělené zahradní plochy pomocí druhé dokovací stanice, například před a za domem.

Obě sekačky disponují také funkcí sečení okrajů, kterou lze nyní přizpůsobit potřebám uživatele. Před sekáním trávníku sekají Indego M 700 a Indego M+ 700 podél vnějšího ohraničujícího kabelu a následují jej do zadní části základní stanice. Novinkou je, že si uživatel může zvolit, zda bude sekat hranu jednou za celý proces sečení, při každém druhém procesu nebo vůbec. To poskytuje možnost úspory energie a času. U sekaček Indego M 700 a Indego M+ 700 Bosch také sází na umělou inteligenci (AI): Bosch u robotických sekaček používá strojové učení ke zlepšení detekce překážek na trávníku.

Ještě větší flexibilita pomocí hlasového asistenta Amazon Alexa a propojené platformy IFTTT

Spustit, pozastavit nebo vrátit sekačku do nabíjecí stanice - to vše je u modelu Indego M+ 700 možné pomocí hlasového ovládání Amazon Alexa. Další možnosti pro řízení robotické sekačky a přizpůsobení péče o trávník Vašim vlastním potřebám nabízí propojená platforma IFTTT na www.ifttt.com: Milovníci zahrady zde mohou propojit svůj model Indego M+ 700 s více než 700 produkty a službami. Kromě toho jsou oba modely Indego prezentovány v novém designu.

Indego M 700 a Indego M+ 700 budou v prodeji od dubna 2020. Všechny ceny jsou nezávazné doporučené ceny včetně DPH.

Funkce „Remote SpotMow“ Indego M+ 700 bude k dispozici od léta 2020 a bude uživateli poskytnuta bezdrátově. Díky této funkci může robotická sekačka sekat určité oblasti o rozměrech 2 x 2, 3 x 3 a nyní také 4 x 4 metry, které jsou jinak pokryty například zahradním nábytkem nebo hracím zařízením, jako jsou trampolíny. Uživatelé mohou poslat robotickou sekačku na plochu, která má být sekána, kliknutím na polohu na mapě trávníku svého smartphonu. Indego M+ 700 pak začíná vlevo dole a začne systematicky sekat trávník paralelními pruhy.

Technické parametryIndego M 700Indego M+ 700
Napětí/kapacita akumulátoru18 V lithium-iontový "Power for All"/2,5 Ah18 V lithium-iontový "Power for All"/2,5 Ah
Doporučená velikost trávníku≤ 700 m²≤ 700 m²
Motorbezuhlíkovýbezuhlíkový
Volnoběžné otáčky3.200 min-13.200 min-1
Max. stoupání15° (27%)15° (27%)
Šířka střihu19 cm19 cm
Výška střihu30, 40 nebo 50 mm30, 40 nebo 50 mm
Doba chodu/doba nabíjení75/60 min75/60 min
Rozměry
délka x šířka x výška
44,5 x 36,4 x 20,2 cm44,5 x 36,4 x 20,2 cm
Garantovaná hladina akustického hluku63 dB (odpovídá hlasitosti normální konverzace)63 dB (odpovídá hlasitosti normální konverzace)
Softwarové funkce- MultiArea
- SpotMow
- Auto kalendář
- Manuální aktualizace softwaru
- MultiArea
- SpotMow
Funkce
Aplikace „Smart Gardening“
žádná- SmartMowing
- Remote SpotMow
- Hlasový asistent Amazon Alexa
- Propojení s IFTTT
- Spuštění sekačky
- Pauza
- Návrat na základní stanici
- Nastavení časů sečení v kalendáři
- Hlášení poruch
- Deaktivace sekačky
- Zobrazení provozní doby
- Zobrazení celkové provozní doby
- Zobrazení nejčastějších dotazů
- Zobrazení telefonního čísla a emailu podpory
- Zobrazení příslušenství s přístupem do online obchodu
- Nahrávání aktualizací softwaru
Hmotnost včetně akumulátoru7,1 kg7,2 kg
Rozsah dodávkyDokovací stanice, šrouby na nabíjecí stanici s klíčem na vnitřní šestihrany, 2× kabelová spojka, Vymezovací obvodový kabel 175 m, 240× upevňovací kolíkDokovací stanice, šrouby na nabíjecí stanici s klíčem na vnitřní šestihrany, 2× kabelová spojka, Vymezovací obvodový kabel 175 m, 240× upevňovací kolík
Doporučená maloobchodní cena včetně DPH

Změny jsou vyhrazeny.
• 28 279,00 Kč
• Druhá dokovací stanice: 7 719,00 Kč
• 33 429,00 Kč
• Druhá dokovací stanice: 7 719,00 Kč

Kontakt pro novináře:

Adéla Lišková
Tel.: +420 728 360 250
Email: Adela.Liskova@cz.bosch.com
Web: www.bosch-garden.com

Robert Bosch Power Tools GmbH, divize Bosch Group, je jedním z předních světových poskytovatelů elektrického nářadí, příslušenství pro elektrické nářadí a měřicích nástrojů. V roce 2019 dosáhlo jejích zhruba 20 000 zaměstnanců obratu ve výši 4,8 miliardy eur, z čehož 85 procent v zemích mimo Německo. Se značkami jako Bosch a Dremel se divize zaměřuje na potřeby zákazníků a velký technický pokrok. Klíčovými faktory úspěchu jsou síla a tempo v oblasti inovací. V roce 2020 divize Bosch Power Tools opět uvede na trh více než 100 nových výrobků ve svých čtyřech obchodních oblastech - elektrické nástroje, příslušenství, měřicí nástroje a zahradní nářadí.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 000 lidí (k 31. 12. 2019). Obrat firmy za rok 2019 dosáhl hodnoty 77,7 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 600 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?