Suche

Tisková informace #Byznys a ekonomika

Robert Bosch Venture Capital investicemi do UISEE posiluje v oblasti automatizované jízdy

První automatizovaný tahač zavazadel na světě v každodenním použití

  • Společnost Robert Bosch Venture se připojuje k investorům, jako jsou Shenzhen Capital a China International Capital Corporation.
  • UISEE vyvinula unikátní, moderní platformu úrovně 4 pro automatizovanou jízdu, která je založena na vyspělém řetězci nástrojů pro zpracování a simulaci dat.
  • Dr. Ingo Ramesohl, generální ředitel RBVC, vysvětluje: „UISEE jako jeden z předních poskytovatelů řešení pro automatizovanou jízdu v Číně doplňuje rostoucí portfolio RBVC a otevírá společnosti Bosch rozmanité příležitosti v této oblasti.“
Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Stuttgart, Německo – Robert Bosch Venture Capital GmbH (RBVC), koncernová venture capital společnosti Bosch, investovala do společnosti UISEE. Společnost se sídlem v Pekingu vyvíjí řešení na klíč pro automatizovanou jízdu v uzavřených oblastech. Jeho automatizované tahače zahájily provoz a na mezinárodním letišti každý den přepravují zavazadla tisíců cestujících. „UISEE je jedním z čínských technologických lídrů v automatizované jízdě. Jeho nejmodernější platforma úrovně 4 umožňuje požadované zvýšení efektivity, “vysvětluje Dr. Ingo Ramesohl, generální ředitel RBVC. „UISEE doplňuje rostoucí portfolio proprietárních technologií RBVC pro automatizovanou jízdu a otevírá širokou škálu možností spolupráce se společností Bosch v této oblasti.“ „Proto nás těší, že nás přední technologická společnost podporuje,“ zdůrazňuje Gansha Wu, generální ředitel UISEE. „Investice a spolupráce nám pomáhají dále rozvíjet produkty a služby a obsluhovat zákazníky po celém světě.“

Nejmodernější řešení úrovně 4 používaných automatizovaných tahačů zavazadel v provozu

UISEE jako komplexní dodavatel automatizované jízdy nabízí řešení šitá na míru, v prvním kroku pro uzavřené prostory, jako jsou letiště a průmyslová zařízení. Jeho systém pro automatizovanou jízdu zahrnuje blok senzorů, řídící jednotku, algoritmy, řetězec nástrojů a speciálně vyvinuté zařízení, které se instaluje na okraji jízdní dráhy. V lednu 2020 hongkongské mezinárodní letiště oznámilo, že úspěšně otestovalo řešení UISEE pro automatizované tahače a nedávno je začalo používat pro každodenní přepravu zavazadel. Letiště doufá, že to povede k významnému zvýšení efektivity.

Poptávka po automatizované jízdy v uzavřených oblastech

Výroba, obchod, vývoj technologií a spotřeba v Číně rostou - a s tím i potřeba přepravy osob a zboží. Stárnutí populace na jedné straně a rostoucí prosperita mladší generace na straně druhé způsobují nedostatek pracovních sil. Podle zprávy institutu pro průzkum trhu Allied Market Research se objem mezinárodního trhu s autonomními vozidly v roce 2019 pohyboval kolem 54 miliard USD. Do roku 2026 by se měl také zvýšit v průměru o přibližně 39 procent ročně. Růst síťových infrastruktur a přechod z vlastních vozidel na mobilitu jako službu (MaaS) by měl podnítit mezinárodní trh s automatizovanými vozidly. Společnost UISEE je přesvědčena, že její řešení pro automatizovanou jízdu odstraní nedostatek pracovních sil a dosáhne zvýšení efektivity.

Zkušený tým a investoři

Zakladatelé UISEE jsou v Číně průkopníky v oblasti automatizované jízdy a umělé inteligence (AI). Kromě odborníků na umělou inteligenci zahrnují také veterány a vědce z oblasti automatizované jízdy. Generální ředitel Gansha Wu dříve vedl výzkumné oddělení společnosti Intel China. Kromě RBVC přilákala společnost také investory Sinovation Ventures, Shenzhen Capital a China International Capital Corporation. Konsorcium bude i nadále aktivně podporovat prvotřídní tým ve vývoji technologií pro automatizovanou jízdu.

Fotografie:

#2949541, #2949599, #2949600

Kontakt pro novináře:

Aron Bahnmüller
Tel.: +49 711 811 47950

O společnosti UISEE Technologies Ltd.

Společnost UISEE byla založena v roce 2016 a sídlí v Pekingu. Společnost se zaměřuje na mobilní a logistické technologie orientované na budoucnost, které zásadně mění společnost prostřednictvím prospěšných, komplexních a bezpečných řešení pro efektivní a ekologicky šetrný život v městských oblastech.

O společnosti Robert Bosch Venture Capital GmbH:

Robert Bosch Venture Capital GmbH (RBVC) je koncernová venture capital skupiny Bosch, přední mezinárodní technologické a servisní společnosti. RBVC investuje po celém světě do inovativních začínajících společností ve všech fázích vývoje. Investiční činnost RBVC je zaměřena na technologické společnosti, které pracují na tématech, která jsou aktuálně a v budoucnu pro Bosch důležitá. Patří sem zejména oblasti automatizace a elektrifikace, energetická efektivita, softwarové technologie a lékařská technika. RBVC také investuje do služeb a obchodních modelů, které jsou relevantní pro výše uvedené oblasti podnikání.

Více informací je k dispozici na www.rbvc.com.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 000 lidí (k 31. 12. 2019). Obrat firmy za rok 2019 dosáhl hodnoty 77,7 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 600 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.sk, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.sk, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?