Suche

Novoročním koncertem pro dobrou věc: Bosch v Jihlavě uspořádal benefiční Novoroční koncert ve stylu Vídeňských filharmoniků a filmových muzikálů

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Výtěžek ve výši 57 tisíc korun byl věnován na podporu Nemocnice Jihlava

  • Firma BOSCH DIESEL s.r.o. uspořádala pro své zaměstnance v pořadí již osmý benefiční Novoroční koncert
  • Výnos z koncertu ve výši 57 tisíc korun věnuje firma a její zaměstnanci gynekologicko-porodnímu oddělení Nemocnice Jihlava

Jihlava – V rámci již osmého benefičního Novoročního koncertu firmy Bosch v Jihlavě prezentovala 12. ledna 2020 populární Severočeská filharmonie Teplice pod taktovkou Marka Štilce nejznámější skladby Vídeňských filharmoniků ve stylu tradičních skladeb Eduarda a Johanna Strausse ml. nebo Franze Lehára. Na koncertě zazněla i řada melodií ze známých filmových muzikálů.

Osmdesátičlenný orchestr společně s vynikajícími výkony vídeňské sólistky Simony Eisinger a dětského nadějného houslisty Jana Nováka sklidily nadšení diváků a zvaných hostů. Výnos z prodeje vstupenek ve výši 57 000 korun bude věnován na podporu gynekologicko-porodního oddělení Nemocnice Jihlava.

Mezi řadou významných hostů uvítal na zahájení koncertu technický ředitel jihlavského závodu Bosch Rajendra Basavaraju například náměstka hejtmana Kraje Vysočina Martina Kuklu, radní Kraje Vysočina Janu Fialovou, jakož předsedu Okresní hospodářské komory Jaroslava Huňáčka. Vedení Bosch Group pro Českou republiku bylo zastoupeno reprezentantem společnosti Bosch pro Českou a Slovenskou republiku Milanem Šlachtou.

Bosch v Jihlavě klade důraz na přejímání společenské zodpovědnosti

Dárcovský šek pro gynekologicko-porodní oddělení Nemocnice Jihlava ve výši 57 000 korun převzal lékař oddělení Tibor Focko společně s vrchní sestrou Silvou Solařovou. Finanční dar poslouží k opravě a pořízení vybavení nemocničního pokoje pro nastávající maminky, které musí být z nějakého důvodu dlouhodobě hospitalizovány v jihlavské nemocnici.

A s jakými dojmy odcházel z Novoročního koncertu náměstek hejtmana Martin Kukla: „Jsem rád, že Kraj Vysočina i město Jihlava našly ve firmě BOSCH DIESEL s.r.o. velmi spolehlivého partnera. Dlouhodobá podpora Nemocnice Jihlava firmou Bosch je příkladným počinem společensky zodpovědné firmy. BOSCH DIESEL s.r.o. je jedním z klíčových podniků nejen na Vysočině, ale i v rámci celého českého průmyslu.“

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. pracuje na 4 500 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém common rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2018 se firmě opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2018“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2017“.

Kontakt pro novináře:

Mojmír Kolář
Tel.: +420 56758-5601
E-mail: Mojmir.Kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2019 zaměstnával 8 367 pracovníků (k 31. 12. 2019). Konsolidovaný obrat v roce 2019 dosáhl 20,5 miliardy korun (797 milionů eur) a celkový obrat v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 51,4 miliardy korun (2 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 7 lokalitách, z nichž 4 jsou výrobní závody, 1 servisní středisko a 1 prodejní sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 000 lidí (k 31. 12. 2019). Obrat firmy za rok 2019 dosáhl hodnoty 77,7 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 600 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?