Suche

Firma BOSCH DIESEL s.r.o. Jihlava a její zaměstnanci podpořili výtěžkem z vánoční charitativní akce „Bosch Svařák“ Nemocnici Jihlava

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Vánoční a charitativní akce firmy Bosch se opět těšila mimořádné pozornosti jihlavské veřejnosti

  • Tradiční firemní akce na jihlavském náměstí s charitativním a kulturním programem přilákala vysoký počet návštěvníků
  • Letošní výnos z prodeje svařeného vína bude věnován na podporu Nemocnice Jihlava. Celková výše výnosu dosáhla 273 000 Kč
Bosch Svařák

Jihlava – Mimořádně vysoký zájem veřejnosti provázel 13. prosince 2019 tradiční charitativní a vánoční akci „Bosch Svařák“. Tu pořádala jihlavská firma BOSCH DIESEL s.r.o. V tento den se její zaměstnanci opět sešli pro dobrou věc a uspořádali pro širokou veřejnost na jihlavském Masarykově náměstí již 16. ročník charitativního „Bosch Svařáku“.

Bohatý kulturní program, prodejní stánky svařeného vína a závěrečný ohňostroj přilákaly na pět tisíc návštěvníků. Hudebními hvězdami akce byli zpěváci Petr Kolář a Aneta Langerová. Program charitativní akce doplnil vánočně vyzdobený Bosch kamion s Mikulášem, andělem, čerty a animacemi pro děti. Letos mohli návštěvníci využít během akce i nově otevřené ledové kluziště.

Jako host se „Bosch Svařáku“ zúčastnil náměstek primátorky statutárního města Jihlavy Martin Laštovička. Rodinná atmosféra akce přinesla zážitek plný pohody, klidu a radosti.

Firma BOSCH DIESEL s.r.o. podporuje každým rokem výtěžkem z charitativního prodeje svařeného vína regionální veřejně prospěšné organizace. Na akci „Bosch Svařák“ bylo letos prodáno 1920 litrů svařeného vína, celková výše podpory firmou Bosch dosáhla částky 273 000 Kč.

Letošními příjemci výtěžku budou interní a kardiologické oddělení Nemocnice Jihlava. Interní oddělení Nemocnice Jihlava získalo finanční dar ve výši 160 000 Kč. Z finančního daru bude možné pořídit na interní oddělení nové dvě lůžkové váhy a jednu sedačkovou váhu. Kardiologické oddělení obdrželo z výnosu prodeje svařeného vína finanční dar ve výši 113 000 Kč. Tato částka poslouží k nákupu nového EKG s 12 svody.

V rámci charitativní podpory firmy Bosch byl vánoční trh doplněn o stánkový prodej předmětů z chráněných dílen regionálních neziskových organizací: Integračního centra Sasov zaměřeného na pomoc osobám s poruchou autistického spektra a jejich rodinám.

Přejímání společenské odpovědnosti

„V rámci našeho aktivního partnerství s městem Jihlavou a Krajem Vysočina rádi prokazujeme, že jsme schopni převzít svůj díl společenské odpovědnosti. Charitativní akce typu, jakým je například vánoční prodej svařeného vína, by měly být pro město Jihlavu a celý region Vysočiny jasným signálem, že Bosch v Jihlavě a na Vysočině pevně zakořenil a bere svoji společenskou odpovědnost vážně,“ sdělil na závěr vánoční akce obchodní ředitel firmy Ralph Klaus Carle.

Závod Jihlava

Ve firmě BOSCH DIESEL s.r.o. pracuje na 4 300 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém common rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2019 se firmě podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2019“ páté místo v kategorii „Objem exportu 2018“ (velcí exportéři nad 500 mil. Kč).

Kontakt pro novináře:

Mojmír Kolář
Tel: +420 56758-5601
Email: Mojmir.Kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2019 zaměstnával 8 367 pracovníků (k 31. 12. 2019). Konsolidovaný obrat v roce 2019 dosáhl 20,5 miliardy korun (797 milionů eur) a celkový obrat v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 51,4 miliardy korun (2 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 7 lokalitách, z nichž 4 jsou výrobní závody, 1 servisní středisko a 1 prodejní sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 000 lidí (k 31. 12. 2019). Obrat firmy za rok 2019 dosáhl hodnoty 77,7 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 600 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?