Suche

Bosch získal ocenění v soutěži „Exportér roku 2019“

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

  • V kategorii „Objem exportu 2018“ se umístily společnosti BOSCH DIESEL s.r.o., Jihlava na pátém místě a společnost Robert Bosch spol. s r.o. na šestém místě
  • Ocenění přínosu společnosti Bosch pro český průmysl

Praha, Česká republika – Dne 9. prosince 2019 byli v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze oceněni nejlepší čeští exportéři. Vyhlášení výsledků soutěže „Exportér roku 2019“ se konalo pod záštitou Hospodářské komory ČR.

Oceněn přínos firmy Bosch pro český průmysl

Společnost BOSCH DIESEL s.r.o., Jihlava získala v této renomované soutěži páté místo v kategorii „Objem exportu 2018“ (velcí exportéři nad 500 mil. Kč) a společnost Robert Bosch, spol. s.r.o., České Budějovice obsadila v téže kategorii místo šesté. Tímto úspěchem opětovně potvrdil Bosch svůj přínos a význam jak v daných krajích, tak i pro celý český průmysl.

Ve firmě BOSCH DIESEL s.r.o. pracuje na 4 300 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém common rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky.

Společnost Robert Bosch, spol. s r.o., České Budějovice zaměstnává téměř 4 000 lidí a soustřeďuje se na výrobu a vývoj automobilových komponentů. Vedle modulů pro neutralizaci NOx v dieselových motorech (DNOX) tvoří další část produkce nádržové čerpadlové moduly, elektrická palivová čerpadla, sací moduly, plynové pedály, víceúčelový aktuátor a odvzdušňovací ventil. V září 2019 byla slavnostně otevřena nová budova vývojového a technologického centra. Šestipodlažní budova bude sloužit až 600 zaměstnancům společnosti. Tito experti se budou soustředit na aplikovaný výzkum automobilových komponentů.

Kontakt pro novináře:

Mojmír Kolář
Tel.: +420 56758-5601
Email: Mojmir.Kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2018 zaměstnával 8 674 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2018 dosáhl 22 miliard korun (849 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 53 miliard korun (2,067 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Prodej firmy za rok 2018 dosáhl hodnoty 78,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 460 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 68 700 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 130 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?