Suche

Aktivně do práce: firma Bosch Diesel s.r.o. opětovně oceněna jako „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“

Aktivní zapojení zaměstnanců firmy Bosch pro své zdraví

  • Do akce „Do práce na kole“ se v roce 2019 zapojilo celkem 271 zaměstnanců jihlavské firmy Bosch.
  • V rámci vzájemné motivace sestavili zaměstnanci firmy Bosch v Jihlavě 90 cyklotýmů a najeli v době pořádání akce 57 586 kilometrů.
  • Bosch se stal opět i letos cyklozaměstnavatelem Jihlavy.
Do práce na kole 2019: cyklotýmy zaměstnanců BOSCH DIESEL s.r.o.

Jihlava – Sportovní vyžití, podpora zdraví a ještě možnost něco vyhrát: tím vším se vyznačuje iniciativa „Do práce na kole“. V době pořádání akce od 1. května do 31. května 2019 jezdili zaměstnanci firmy Bosch v Jihlavě do práce na kole, a to jak přímo z domu, tak i v kombinaci s veřejnými dopravními prostředky. V rámci vzájemné motivace mohli zaměstnanci vytvářet společné cyklotýmy.

V letošním roce se do cyklosoutěže zapojilo celkem 271 zaměstnanců jihlavské firmy Bosch, kteří sestavili celkem 90 cyklotýmů. I letos se povedlo zapojit nejvíce jezdců a vytvořit nejvíce cyklotýmů a jihlavský Bosch tak v červnu 2019 opět získal ocenění za první místo v kategorii „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“. Zaměstnanci firmy jezdili na kole pravidelně každý den. V době akce celkově urazili na cestě do práce 57 586 kilometrů, což odpovídá vzdálenosti, jako by 25krát objeli okolo České republiky.

A jak vypadaly celkové výsledky vnitrofiremní cyklistické soutěže? V kategorii mužů najel nejvíce kilometrů Josef Vítů (1 399 km), mezi ženami byla nejúspěšnější Lenka Matějíčková (1 127 km). V kategorii cyklotýmů byl nejlepší „Cobram team“ ve složení Josef Vítů, Daniel Kuthan a Petr Vesecký. Tento tým společně najel skvělých 3 623 km.

„Letos v květnu jsme to měli hodně náročné. Bylo dost chladno, bez zimních doplňků by jezdit na kole nešlo. Déšť by ani tak nevadil, ale ta zima ano,“ okomentoval nepříznivé počasí během letošní soutěže Josef Vítů. Ten dokázal v předminulém ročníku soutěže najet úctyhodných dva a půl tisíce kilometrů.

Jízdou na kole za čisté ovzduší a životní prostředí

Každý účastník cykloakce si mohl pomocí online aplikace spočítat množství CO2, které ušetřil tím, že nepoužil na cestu do práce automobil. V rámci akce „Do práce na kole“ ujeli účastníci v celé České republice v roce 2019 na 3,6 milionu km, což odpovídá teoretické úspoře 466 tun CO2.

Firma Bosch v Jihlavě se do akce „Do práce na kole“ aktivně zapojuje již od roku 2013. Od tohoto roku získává Bosch v Jihlavě pravidelně ocenění „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“, v roce 2014 byla firma Bosch Diesel s.r.o. oceněna ještě navíc titulem „Cyklozaměstnavatel České republiky“.

Přejímání společenské odpovědnosti u firmy Bosch

„Kdo splnil podmínky pro účast, udělal tak něco pro vlastní zdraví a životní prostředí. Cílem akce bylo pomocí každodenního pohybu minimalizovat zdravotní rizika a pomáhat udržovat dobrý zdravotní stav. Rozsah opatření, kterými firma podporuje jízdu na kole, resp. volnočasové aktivity svých zaměstnanců, je různorodý – od poskytnutí převlékacích kabin až po zastřešených odstavných ploch pro kola. Získané ocenění „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“ jasně dokazuje, že náš vlastní příspěvek ke zlepšení životního prostředí může prospět nejen našemu zdraví, ale zároveň i celému Kraji Vysočina a městu Jihlava,“ shrnul Ralph Klaus Carle, obchodní ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. pracuje na 4 500 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém common rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2018 se firmě opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2017“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2017“.

Kontakt pro novináře:

Mojmír Kolář
Tel.: +420 56758-5601
E-mail: Mojmir.Kolar@cz.bosch.com

Tags: zdraví, kolo, Jihlava, cyklozaměstnavatel

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2018 zaměstnával 8 674 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2018 dosáhl 22 miliard korun (849 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 53 miliard korun (2,067 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Prodej firmy za rok 2018 dosáhl hodnoty 78,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 460 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 68 700 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 130 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?