Suche

Padesát studentů se zúčastnilo druhého ročníku Mechathonu pořádaného společností Bosch

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Praha – O uplynulém víkendu se v pražském StartUp Marketu uskutečnil již druhý ročník soutěže Mechathon pořádaný společností Bosch. Padesát studentů a studentek technických vysokých škol, rozdělených do deseti týmů, pracovalo na zadaném úkolu z oblasti robotiky a logistiky nepřetržitě 28 hodin. Vítězem se stal tým studentů z ČVUT a VUT.

Sestavit a naprogramovat autonomního robota, který je schopen vyskladnit zboží z kamionu do chytrého skladu a následně jej dovést na výrobní linku. To byl úkol pro padesátku studentů a nadšenců do robotiky. Účastníci měli na vyřešení úkolu 28 hodin, většina týmů proto nešla ani spát a pracovala celou noc.

„Těší mě obrovský zájem studentů o Mechathon. Jejich nadšený přístup k řešení úkolu je pro nás vždy inspirující. Bosch celosvětově podporuje technické vzdělávání studentů a jsem rád, že díky Mechathonu získají další zkušenosti,“ říká Milan Šlachta, reprezentant Bosch Group v České republice.

Oproti prvnímu ročníku se akce zúčastnilo o 12 studentů více. Příjemnou změnou bylo také dvojnásobné zastoupení dívek na stupních vítězů. „Mechathon bych doporučila všem studentům techniky. Rozšířil mi obzory a naučil mě spolupráce v týmu. Vděčná jsem hlavně za všechny získané praktické zkušenosti,“ prozradila Viola Vrbová, studentka ZČU v Plzni, jejíž tým se umístil na třetím místě.

Vítězem Mechathonu se stal tým složený ze studentů ČVUT, VUT a VOŠ Písek. Porotu přesvědčilo především technické zpracování robota a inovativní přístup k řešení celého úkolu. Na druhém místě se potom umístila skupina zástupců z ČVUT, VUT a ČZU a studentka z UJEP. Vítězové si odnesli drony, brýle pro virtuální realitu nebo také 3D pero.

Celý víkend byli na místě odborníci z praxe, kteří poskytovali jednotlivým týmům cenné rady. „Bylo skvělé pozorovat účastníky, jak se snaží přijít s nějakým inovativním řešením. Druhý ročník byl podle mě ještě úspěšnější než ten první,“ říká Jiří Masopust, projektový vedoucí ve společnosti Bosch v Českých Budějovicích.

Více informací naleznete na webových stránkách www.mechathon.cz.

Kontakt pro novináře:

Pavel Roman
Tel.: +420 261 300 595
E-mail: Pavel.Roman@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2019 zaměstnával 8 367 pracovníků (k 31. 12. 2019). Konsolidovaný obrat v roce 2019 dosáhl 20,5 miliardy korun (797 milionů eur) a celkový obrat v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 51,4 miliardy korun (2 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 7 lokalitách, z nichž 4 jsou výrobní závody, 1 servisní středisko a 1 prodejní sklad.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 000 lidí (k 31. 12. 2019). Obrat firmy za rok 2019 dosáhl hodnoty 77,7 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 72 600 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 126 lokalitách po celém světě a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Více informací na www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?