Suche

Bosch spouští druhý ročník Mechathonu: Soutěž pro vysokoškoláky a fanoušky robotiky a nových technologií

Mechathon 2019

Praha – Na pět desítek studentů si o víkendu 2. a 3. března 2019 vyzkouší řešení úkolů v oblasti robotiky a automatizace. Akce se v rámci druhého ročníku projektu Mechathon bude konat v pražském Startup Marketu. Pro studenty je to příležitost poznat speciální technologie a společně během dvou dnů v týmech vyřešit zadaný úkol. Setkání strojařů, vývojářů a nadšenců pro nové technologie pořádá společnost Bosch.

V loňském roce byl o tento projekt mezi studenty technických škol velký zájem. Vstupenky na Mechathon byly vyprodané během několika dní. Tento projekt je obdobou tzv. hackathonů, kdy soutěžící během omezeného času (24–48 hodin) intenzivně spolupracují a hledají inovativní řešení zadaného softwarového úkolu. Mechathon je otevřený pro všechny studenty technických oborů, strojních fakult a pro fanoušky robotiky.

„Naším cílem je oslovit šikovné studenty a studentky se zájmem o mechatroniku a umožnit jim získat novou a praktickou zkušenost pod vedením mentorů, kteří se tématu věnují v praxi,“ říká Milan Šlachta, reprezentant Bosch Group v České republice. Studenti mají výjimečnou příležitost poznat nové technologie a zároveň vytvořit unikátní řešení. Účastníci během soutěže využijí nejen své znalosti, ale také kreativitu a schopnosti týmové spolupráce.

Součástí akce jsou tematické workshopy a přednášky týkající se analýzy dat ve výrobě, 3D tisku či rozšířené a virtuální reality ve výrobní praxi. Nejúspěšnější týmy zároveň obdrží hodnotné ceny, vítězové se mohou těšit například na dron.

Více informací o Mechathonu naleznete na webových stránkách www.mechathon.cz, kde se od 14. ledna 2019 můžete do soutěže také přihlásit.

Kontakt pro novináře:

Pavel Roman
Tel.: +420 261 300 595
E-mail: Pavel.Roman@cz.bosch.com

Tags: vzdělávání, studenti, Mechathon, soutěž

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2018 zaměstnával 8 674 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2018 dosáhl 22 miliard korun (849 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 53 miliard korun (2,067 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Prodej firmy za rok 2018 dosáhl hodnoty 78,5 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 460 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 68 700 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 130 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?