Suche

#LikeABosch: Bosch spouští image kampaň z oblasti IoT

PR krok za pozicí lídra v oblasti IoT

 • Bosch zdůrazňuje své přednosti v oblasti IoT pomocí hip-hopu a humoru.
 • Kampaň začala 7. ledna 2019 na veletrhu elektroniky CES v Las Vegas.
 • Vedoucí managementu značky Boris Dolkhani: „Pokud jde o Internet věcí, všechny cesty vedou ke společnosti Bosch.“
Like a Bosch

Stuttgart, Německo / Las Vegas, Nevada, USA – „Like a Bosch“ je ústředním sloganem nové globální image kampaně, kterou dodavatel technologií a služeb spustil 7. ledna 2019 na CES – největším veletrhu spotřební elektroniky na světě v Las Vegas. Cílem této kampaně je dostat do širšího povědomí skutečnost, že společnost Bosch je předním poskytovatelem propojených produktů a řešení. Hlavním pilířem kampaně je hip-hopový videoklip, jehož protagonista je uživatel IoT a je vždycky nad věcí. Se svou kampaní „Like a Bosch“, která představuje pro společnost založenou v roce 1886 zcela nebývalé pojetí, vstupuje Bosch na nové území. Reklamní kampaň využívá stávající řadu videí a memů „like a boss“, které se na internetu staly virálními a mají desítky milionů kliknutí. Protagonisty těchto videí jsou běžní lidé, kteří předvádějí neobvyklé kousky, působivé atletické výkony nebo se s obratností dostávají ven z prekérních situací. Firemní kampaň „Like a Bosch“ pozměnila pár písmen s cílem vytvořit vlastní verzi tohoto internetového fenoménu. Mladík ve videu Bosch má za všech okolností situaci pod kontrolou díky propojeným řešením od společnosti Bosch. S chytrým telefonem v ruce ovládá uvolněně, chytře a sebejistě svoje auto, sekačku nebo kávovar - řídí věci „like a Bosch“.

Cílem je virálně rozhýbat IoT

„Vybrali jsme globální internetovou senzaci a interpretujeme ji s humorným nádechem,“ říká Boris Dolkhani, ředitel pro management značky společnosti Bosch. „Pokud jde o Internet věcí, všechny cesty vedou ke společnosti Bosch. To je jasné poselství kampaně.“ Cílem společnosti je virálně rozhýbat IoT a šířit toto poselství všemi možnými komunikačními kanály a dostat ho tak do širokého povědomí. Bosch spoléhá na svých více než 400 000 zaměstnanců, že budou tato videa sdílet a likovat. Později v průběhu roku budou následovat další klipy představující produkty z dvou oblastí působnosti IoT – propojené mobility a propojené domácnosti. Image kampaň je dílem německé reklamní agentury Jung von Matt z Hamburku a bude šířena přes digitální a sociální média.

Společnost v pohybu

Bosch i nadále rozšiřuje svou pozici předního poskytovatele v oblasti IoT a v roce 2017 prodala 38 milionů produktů s možností připojení k internetu. V současnosti se 20 procent z jejích zhruba 27 000 vývojářů software zaměřuje výhradně na IoT. Bosch očekává, že trh s IoT bude celosvětově růst o 35 procent ročně a do roku 2020 dosáhne ročního objemu 250 miliard dolarů. Tyto vyhlídky vedly společnost k vytvoření ambiciózních cílů a jejím cílem tak je, aby do této doby byla připojením k internetu vybavena všechna její elektronická zařízení. Kromě toho budou u každého zařízení nabízeny služby založené na datech, přičemž klíčovou roli by v tomto případě měla hrát umělá inteligence.

Bosch na CES 2019

 • TISKOVÁ KONFERENCE: Pondělí, 7. ledna 2019, 9:00–9:45 místního času v hotelu Mandalay Bay, South Convention Center, 2. poschodí; Mandalay Bay Ballrooms B, C & D
 • STÁNEK: Úterý až pátek, 8. až 11. ledna 2019 v Central Hall, stánek #14020
 • SLEDUJTE to nejdůležitější od společnosti Bosch na CES 2019 na Twittru: #BoschCES
 • EXPERTI BOSCH NA PANELOVÝCH DISKUSÍCH:
  • Středa, 9. ledna 2019, 9:00–10:00 místního času:
   Connected Home Innovations“ s Anne Rucker, globální vedoucí pro digitální strategie, Venetian, Level 4 Marcello 4405
  • Středa, 9. ledna 2019, 9:00–10:00 místního času:
   Technology, Jobs, and the Future of Work“ s Charlie Ackermanem, senior viceprezidentem pro lidské zdroje Severní Amerika, Las Vegas Convention Center, North Hall N258
  • Středa, 9. ledna 2019, 14:15–15:15 místního času:
   IoT to the Max, Thanks to 5G“ s Davie Sweisem, viceprezidentem pro web business, Las Vegas Convention Center, North Hall N256

Kontakt pro novináře:

Dirk Haushalter
Tel.: +49 711 811-38195
E-mail: Dirk.Haushalter@bosch.com
Twitter: @Dirk_Haushalter

Tags: image, kampaň, Like a Bosch, IoT

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Podle předběžných údajů dosáhl prodej firmy za rok 2018 hodnoty 77,9 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 69 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?