Suche

Doklad přínosu firmy Bosch pro Českou republiku

Firma Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě získala ocenění „Exportér roku 2018“

  • První místo v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2017 – Kraj Vysočina“
  • Páté místo v kategorii „Objem exportu 2017“ a sedmé místo v kategorii „Objem exportu 1993–2017“
  • Ocenění přínosu společnosti Bosch pro český průmysl
Exportér roku 2018

Jihlava – Dne 17. prosince 2018 byli v Kaiserštejnském paláci v Praze oceněni nejlepší čeští exportéři. 24. vyhlášení výsledků soutěže „Exportér roku“ se konalo pod záštitou Hospodářské komory ČR. Společnost Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě získala v této renomované soutěži první místo v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2017 – Kraj Vysočina“, zároveň i páté místo v kategorii „Objem exportu 2017“ (velcí exportéři nad 500 mil. Kč) a sedmé místo v kategorii „Objem exportu 1993–2017“ (exportéři nad 500 mil. Kč).

Pořadatelem soutěže je sdružení Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání České republiky.

Oceněn přínos společnosti Bosch pro český průmysl

V soutěži „Exportér roku 2018“ byla skupina Bosch zastoupena vedle společnosti Bosch Diesel s.r.o. i společností Robert Bosch, spol. s.r.o. z Českých Budějovic. Ta získala první místo v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2017 – Jihočeský kraj“. Tímto úspěchem opětovně potvrdil Bosch svůj přínos a význam jak v daných krajích, tak i pro celý český průmysl.

„Získané ceny nás samozřejmě naplňují pocitem hrdosti. 25 let historie naší firmy v Jihlavě je příkladem úspěchu bezprostředně spojeného s moderní a pokrokovou automobilovou technologií. Během této doby se firma Bosch Diesel s.r.o. rozrostla do jednoho z celosvětově největších výrobních závodů skupiny Bosch na výrobu vysokotlakých dieselových čerpadel a tlakových zásobníků s více než pěti tisíci zaměstnanci. Dokázali jsme tak plně prosadit do života naší vizi ‚Závod Jihlava: Excelence z Vysočiny‘,“ zhodnotil obchodní ředitel Bosch Diesel s.r.o. Ralph Carle.

Závod Jihlava

Ve společnosti Bosch Diesel s.r.o. pracuje přes 5 100 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém common rail. V roce 2011 získala společnost prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR – Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2017 se společnosti opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2017“ první místo v kategorii „Exportér s největším objemem exportu 2016 – Kraj Vysočina“. V roce 2018 slaví společnost Bosch Diesel s.r.o. Jihlava 25 let od svého založení.

Fotografie: 11-JhP-1-2-2018

Kontakt pro novináře:

Mojmír Kolář
Tel.: +420 56758-5601
E-mail: Mojmir.Kolar@cz.bosch.com

Tags: Bosch Diesel, Jihlava, ocenění, Exportér roku

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Podle předběžných údajů dosáhl prodej firmy za rok 2018 hodnoty 77,9 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 69 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 92 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?