Suche

25 let firmy Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě – 25 let excelence z Vysočiny

Bosch předvedl unikátní 3D holografickou show

  • Slavnostního setkání se účastnili významní partneři jihlavského závodu
  • Ocenění přínosu firmy Bosch Diesel pro Kraj Vysočina a město Jihlava
  • Doprovodný kulturní program s řadou uměleckých vystoupení

Jihlava – V přítomnosti poslance Parlamentu České republiky a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka oslavil dne 6. listopadu 2018 jihlavský závod firmy Bosch společně se zhruba 70 pozvanými hosty 25. výročí svého založení. Ředitelé jihlavské firmy Bosch, Ralph Klaus Carle a Stefan Hamelmann přivítali na akci řadu významných hostů: kromě Jörga Mathewa, prezidenta představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory Praha, i exprimátora Jihlavy Rudolfa Chloupka, profesora Václava Báču, rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava, a Janu Fialovou, radní Kraje Vysočina.Za Bosch Group se účastnili Milan Šlachta reprezentující Bosch v České republice, Hermann Butz (PS-DP/GP) a Václav Pixa, technický ředitel závodu Bosch v Českých Budějovicích. Na setkání nechyběli ani zástupci všech odborových organizací jihlavského závodu.

„Dnes slavíme výročí firmy, která je zaměřena na dlouhodobou vizi. Jihlavský závod Bosch Diesel s.r.o. již pětadvacet let významně napomáhá regionálnímu ekonomickému, sociálnímu a environmentálnímu rozvoji Kraje Vysočina. Firma Bosch patří nesporně k lídrům výzkumu a vývoje. Vedení společnosti klade moudře důraz i na praktické vzdělávání studentů technických škol, což je náš společný zájem. Zájem, který budeme rozhodně podporovat,“ poděkoval ve svém vystoupení poslanec a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

„Firma Bosch Diesel s.r.o. se stala během posledních 25 let nejvýznamnějším zaměstnavatelem zdejšího regionu a pevnou součástí života města Jihlavy. Přeji firmě a všem jejím zaměstnancům do dalších pětadvaceti let nadále vše dobré,“ poblahopřál firmě u příležitosti jejího výročí exprimátor Jihlavy Rudolf Chloupek.

V rámci pódiové diskuze zhodnotil působení jihlavského závodu Milan Šlachta, reprezentant Bosch pro Českou republiku: „Jihlavský závod hraje významnou roli, jak v Česku, tak v mezinárodní výrobní síti Bosch. Tvoří polovinu celkového obratu Bosch v České republice, který loni činil 52 miliard korun. A z celkového počtu zaměstnanců 8 500 jich polovina působí v jihlavském závodě. Chtěl bych jim poděkovat, že přispívají trvale k dobrému jménu značky Bosch v České republice.“

Slavnostní setkání partnerů firmy provázel pestrý kulturní program, který se skládal z v České republice jedinečné 3D holografické show zobrazující průřez důležitými etapami závodu v Jihlavě. Program pro hosty zpestřila svým vystoupením přední česká zpěvačka a muzikálová hvězda Dasha, jakož i imageový film o výrobním závodě firmy Bosch v Jihlavě.

„25 let firmy Bosch v Jihlavě je příkladem úspěchu bezprostředně spojeného s moderní automobilovou technikou. Po skromném začátku se sedmi zaměstnanci v roce 1993 se firma Bosch Diesel s.r.o. rozrostla do jednoho z celosvětově největších výrobních závodů Bosch Group na výrobu vysokotlakých čerpadel pro dieselové motory, tlakových zásobníků a regulačních ventilů tlaku systému Common Rail. Firma v současnosti zaměstnává více než 5 100 pracovníků. Tento úspěch byl umožněn jen díky přispění všech našich zaměstnanců, dodavatelů a partnerů firmy. Za to jim všem na tomto místě patří náš veliký dík,“ řekl v úvodní řeči obchodní ředitel jihlavského závodu Ralph Klaus Carle.

Jeho slova doplnil technický ředitel jihlavského závodu Stefan Hamelmann: „Věříme v řadu dalších úspěšných roků zde v Jihlavě. Společně s našimi zaměstnanci jsme minimálně dokázali jedno – a to, prosadit do života naší vizi: „Závod Jihlava: Excelence z Vysočiny“. Pokud se nám podaří tuto vizi nadále udržet a rozvíjet ji do budoucnosti, stane se jihlavský závod příkladem další dlouhé a úspěšné historie. A to jak pro firmu Bosch samotnou, tak i pro Českou republiku.“

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. pracuje přes 5 100 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém Common Rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2017 se firmě opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2017“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2016“. V roce 2018 slaví firma Bosch Diesel s.r.o. Jihlava 25 let od svého založení.

Kontakt pro novináře:
Mojmír Kolář
Tel.: +420 56758-5601
E-mail: mojmir.kolar@cz.bosch.com

Tags: Vysočina, 25 let, Jihlava, 3D

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2017 zaměstnával 8 654 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2017 dosáhl 22 miliard korun (836 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 52 miliard korun (1,97 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Podle předběžných údajů dosáhl prodej firmy za rok 2018 hodnoty 77,9 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 69 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?