Suche

Bosch představuje softwarová řešení IoT na Huawei Cloud

Spolupráce na strategicky důležitém rostoucím čínském trhu

Bosch IoT Suite na Huawei Cloud

Stuttgart / Šanghaj – Bosch, přední světový dodavatel technologií a služeb, a Huawei, přední světový dodavatel infrastruktury informačních a komunikačních technologií (ICT= Information and Communication Technologies) a chytrých zařízení, oznámily na HUAWEI CONNECT 2018 partnerství za účelem urychlení vývoje Internetu věcí (IoT = Internet of Things) v Číně. Výsledkem této dohody o spolupráci bude zpřístupnění softwarových služeb IoT Suite společnosti Bosch v Číně na Huawei Cloud.

„Poptávka po řešeních IoT v Číně stoupá. Partnerství mezi Bosch a Huawei Cloud představuje pro Bosch významný krok na jednom z nejrychleji rostoucích trhů IoT v Asii,“ uvedl Dr. Stefan Ferber, výkonný ředitel Bosch Software Innovations, plně vlastněné dceřiné společnosti Bosch. Společnost očekává v nadcházejících letech nárůst čínského trhu s platformami IoT o téměř 70 procent. „Jsme potěšeni, že máme příležitost spolupracovat s Huawei Cloud a nabízet cloudové IoT služby, které poskytují různé funkce potřebné pro propojení zařízení, uživatelů a firem. Jsem přesvědčen o tom, že spojením našich sil budeme mít možnost podporovat rozvoj Internetu věcí v Číně.“

Softwarová platforma Bosch propojuje produkty a zařízení připojené k internetu s cílem usnadnit sdílení dat napříč celou řadou digitálních služeb a obchodních modelů. První službou, kterou budou mít uživatelé v Číně přes Huawei Cloud k dispozici, bude Bosch IoT Remote Manager – služba pro správu a řízení bran, senzorů a zařízení. Další služby z oblasti Bosch IoT Suite budou následovat v roce 2019.

Poptávka po řešeních IoT v Číně stoupá. Partnerství mezi Bosch a Huawei Cloud představuje pro Bosch významný krok na jednom z nejrychleji rostoucích trhů IoT v Asii.

Dr. Stefan Ferber, výkonný ředitel Bosch Software Innovations

Bosch Software Innovations působí v Číně od roku 2012 prostřednictvím svých poboček v Šanghaji a Nankingu a úspěšně realizovala projekty z oblasti IoT od Průmyslu 4.0 až po propojenou dopravu. Přední čínská automobilka se rozhodla pro používání Bosch IoT Suite na Huawei Cloud k bezdrátovým aktualizacím firmwaru (FOTA = Firmware Over-the-Air) u svých vozidel. Pro nadcházející roky se v Číně očekává zavedení tohoto řešení u milionů připojených vozidel.

„Bosch Software Innovations je jedním z předních celosvětových poskytovatelů nejmodernějších řešení a služeb z oblasti IoT,“ uvedl Zheng Yelai, viceprezident Huawei a prezident Huawei Cloud BU. „Huawei Cloud je rychle se rozvíjející poskytovatel globálních technologií založených na cloudu a zavázal se k tomu, že bude pro své partnery rozvíjet toto úrodné prostředí. Spojením technické dokonalosti Bosch IoT Suite a spolehlivých služeb z oblasti infrastruktury od Huawei Cloud budeme moci nabídnout inteligentnější IoT řešení pro chytrá města, firmy, rodiny a jednotlivce.“

Pro zákazníky v Číně, největším automobilovém trhu na světě, představuje Bosch IoT Suite v první řadě platformu umožňující důležité služby, jako je například Řešení správy vozidel, které je k dispozici lokálně na Huawei Cloud. Toto řešení propojuje vozidla po celou dobu jejich životnosti a poskytuje technologické základy pro cloudové služby, jako jsou prediktivní diagnostika a bezdrátové aktualizace software. Tento software poskytuje bezpečné komunikační rozhraní mezi vozidlem, cloudem a službami. Správa dat umožňuje výrobcům vozidel a správcům vozových parků organizaci dat o vozidle, jejich analýzu a průběžné aktualizace pro software vozidla.

Po zveřejnění tohoto oznámení mají Bosch a Huawei v úmyslu vytvořit integrovanou nabídku pro end-to-end IoT. Huawei vyvíjí hardwarové brány IoT, které budou předem nakonfigurovány pomocí softwaru Bosch IoT Gateway a spravovány prostřednictvím vzdáleného manažera Bosch IoT Remote Manager k fungování na Huawei Cloud. Tato úzká integrace umožní zákazníkům používat komplexnější a snadněji zaváděná a spravovaná řešení z oblasti IoT.

Bosch a Huawei sdílejí pro IoT stejnou vizi, založenou na otevřených zdrojových a průmyslových standardech a na závazku vybudovat silné ekosystémy v oblasti propojených vozidel, výrobě, domácnostech, městech a zemědělství. Obě společnosti jsou také členy nadace Eclipse a hrají vedoucí úlohu v rámci Konsorcia pro průmyslový internet a OSGi Alliance.

Kontakt pro novináře: 
Pro Bosch v Německu:
Trix Böhne
Tel.: +49 30 32788-561
E-mail: Trix.Boehne@bosch.com
Pro Bosch v Číně:
Jingying Lou
Tel.: +86 21 2218-8828
E-mail: Jingying.Lou@cn.bosch.com
Pro Huawei v Číně:
Ziyue Xing
Tel.: + 86 755 28780808
E-mail: xingziyue@huawei.com
 

Tags: Huawei, Cloud, Bosch Software Innovations, IoT

O Bosch Software Innovations:

Bosch Software Innovations je aktivní na internetu již téměř deset let. Její tým konzultantů, vývojářů software, architektů řešení, projektových manažerů, projektantů UX, inovátorů obchodních modelů a školitelů v oblasti IoT je průvodcem na cestě IoT od strategie až po samotnou implementaci. Díky svému know-how v daném oboru, software a organizačnímu know-how pomáhá Bosch Software Innovations firmám spravovat jejich procesy digitální transformace. Společnost navrhla, vyvinula a provozovala více než 250 mezinárodních IoT projektů z oblasti mobility, inteligentních měst, energetiky, výroby, zemědělství, zdravotnictví, inteligentních domácností a inteligentních budov. Její softwarová platforma založená na technologii Bosch IoT Suite v současnosti propojuje více než 6,2 milionů senzorů, zařízení a strojů s jejich uživateli a podnikovými systémy. Více než 600 odborníků na IoT z Bosch Software Innovations pracuje v pobočkách v Německu, Bulharsku, Singapuru, Číně a Japonsku.

Více informací najdete na www.bosch-si.com, www.bosch-iot-suite.com, www.twitter.com/BoschSI, www.blog.bosch-si.com.

O společnosti Bosch:

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 402 000 lidí (k 31. 12. 2017). Prodej firmy za rok 2017 dosáhl hodnoty 78,1 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 64 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPresse.

O Huawei:

Huawei je přední světový poskytovatel řešení z oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT= Information and Communication Technologies). Naším cílem je obohacovat život a zlepšovat efektivitu prostřednictvím lépe propojeného světa, působit jako odpovědný korporátní občan, zprostředkovatel inovací pro informační společnost a spolupracující přispěvatel pro průmysl. Díky inovacím zaměřeným na zákazníka a otevřenému partnerství společnost Huawei vytvořila portfolio end-to-end ICT řešení, které poskytuje zákazníkům konkurenční výhody v rámci telekomunikačních a podnikových sítí, zařízení a cloud computingu. Huawei má po celém světě 180 000 zaměstnanců, kteří se podílejí na vytváření maximálních hodnot pro operátory telekomunikací, podniky a spotřebitele. Naše inovativní ICT řešení, produkty a služby jsou používány ve více než 170 zemích a regionech a slouží více než jedné třetině světové populace. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a je to soukromá společnost plně vlastněná jejími zaměstnanci.

Více informací naleznete na Huawei online www.huawei.com.

Stále hledáte něco?