Suche

Díky této aplikaci od společnosti Bosch jsou klíče od auta minulostí

Bezpečná a bezstresová správa klíčů pomocí chytrého telefonu

  • Digitální namísto analogového: s funkcí Perfectly Keyless přináší společnost Bosch klíče do chytrých telefonů.
  • Světová novinka: první bezklíčový přístup pro nákladní automobily.
  • Pro provozovatele vozových parků: nyní mohou flexibilně spravovat kdy a kdo má přístup k vozidlu.
  • Už žádné hledání klíčů: digitální klíč je vždycky tam, kde je potřeba.

Stuttgart, Německo – Klíč budoucnosti je digitální a nabízí více funkcí než jeho analogoví předchůdci: není možné ho ztratit nebo ukrást a už nikdy nebude potřeba ho hledat. Důvodem je jeho bezpečné a pro každého uživatele jedinečné uložení v aplikaci chytrého telefonu. „Díky naší aplikaci Perfectly Keyless jsou klasické klíče od vozidel minulostí. Bosch přenáší klíče od vozidla do digitální sféry a zpřístupňuje je kdekoli a kdykoli,“ říká Harald Kröger, prezident divize Automotive Electronics společnosti Bosch. Funkce Perfectly Keyless nahrazuje analogový klíč od vozidla v chytrém telefonu. Tento koncept může nabídnout vlastníkům soukromých vozidel větší pohodlí, ale opravdovou hvězdou bude pro vozové parky s více řidiči. Už žádné předávání klíčů: správci vozových parků a poskytovatelé logistiky jednoduše použijí pro přístup řidičů k vozidlům aplikaci. „Digitální klíč pro vozidla od společnosti Bosch podporuje vozové parky v rozšiřování konektivity,“ říká Kröger. Bosch se domnívá, že toto řešení, které bude mít světovou premiéru na mezinárodní automobilové výstavě IAA Commercial Vehicles v Hannoveru, představuje obrovský tržní potenciál: jen v samotném Německu se mezi potenciální zákazníky řadí přibližně 15 000 poskytovatelů z oblasti logistiky.

Cesta bez klíče

Řady a řady stovek klíčů visících na obrovských deskách – poskytovatelé logistických služeb stále ještě často využívají tento způsob organizace klíčů k vozidlům jejich vozového parku. Chybějící klíč vyvolá zmatek a nekonečné hledání. Jenže každá minuta je cenná, což platí zejména u komerčních vozidel. Koneckonců, když náklaďák nejede, nevydělává peníze. Jádro nového systému tvoří aplikace, kterou mají na svých telefonech jak dispečeři, tak řidiči nákladních vozidel. Tím je umožněn přístup k vozidlu pouhými několika kliknutími. V budoucnu bude navíc řešení Bosch umožňovat poskytovatelům logistických služeb také plnou integraci správy digitálních klíčů do jejich odbavovacích a plánovacích systémů. Jakmile je řidičům přiřazena zásilka a trasa nákladního vozidla, systém automaticky vygeneruje digitální klíče a odešle je do jejich chytrých telefonů. Pokud dojde ke změně trasy, software odpovídajícím způsobem klíče upraví. „Díky plnohodnotné správě digitálních klíčů od společnosti Bosch si mohou poskytovatelé logistických služeb užívat jak bezpečnost, tak flexibilitu při plánování. Jedině tak bude možné zajistit efektivní fungování logistiky budoucnosti,“ říká Kröger.

Zabezpečená správa klíčů pomocí aplikace a cloudu

Správa digitálních klíčů od společnosti Bosch propojuje kamiony s aplikací pro chytré telefony prostřednictvím cloudu. Dispečeři nebo správci vozového parku použijí aplikaci k přiřazení kamionu k řidiči pro konkrétní trasu. Perfectly Keyless vygeneruje osobní, zabezpečený digitální klíč a odešle jej přes cloud do kamionu a chytrého telefonu řidiče. Jakmile řidič přijde k přiřazenému kamionu, detekují senzory nainstalované ve vozidle přes bezdrátové připojení chytrý telefon. Dveře vozidla se otevřou pouze v případě, že klíč v telefonu „zapadne“ do digitálního zámku ve vozidle. Tyto senzory umí také oznámit, že řidič sedí na sedadle a motor se spustí po stisknutí tlačítka start-stop. Jakmile řidič na konci cesty vystoupí z vozidla, systém to detekuje a automaticky zamkne dveře.

Vybitá baterie? Žádný problém!

Co se ale stane, když se vybije baterie chytrého telefonu nebo telefon není k dispozici? V budoucnu bude klíč v chytrém telefonu fungovat i v případě, že je baterie telefonu vybitá. V takovém případě budou telefon a vozidlo komunikovat pomocí Near Field Communication (NFC), bezdrátového protokolu pro sdílení dat na krátké vzdálenosti. Bosch má v plánu vytvořit pro své řešení „dvojité zabezpečení“. Pokud dojde ke ztrátě nebo zcizení chytrého telefonu a tím i aplikace, je možné jednoduše digitální klíč deaktivovat online, čímž se zablokuje přístup k vozidlu. To pak nebude možné otevřít a nastartovat, dokud správce vozového parku nepoužije aplikaci k zajištění dalšího řidiče nebo nového telefonu s přístupem k vozidlu.

Fotografie: #1452339, #1452340, #1452341, #1452342

Kontakt pro novináře:

Annett Fischer

Tel.: +49 711 811-6286

Twitter: @Annett__Fischer

BOSCH NA MEZINÁRODNÍ AUTOMOBILOVÉ VÝSTAVĚ IAA COMMERCIAL VEHICLES 2018

Tisková konference: Středa, 19. září 2018, od 13:20 do 13:40, s Dr. Rolfem Bulanderem, vedoucí obchodní oblasti Mobility Solutions a Dr. Markusem Heynem, členem představenstva společnosti Robert Bosch GmbH, na stánku Bosch A01 v hale 16.

Sledujte hlavní témata Bosch IAA 2018 na www.bosch-iaa.com nebo na Twitteru: #BoschIAA.

Panelové diskuse s experty společnosti Bosch na New Mobility World Forum, pavilon 11, sekce D:

  • Středa, 26. září, 10:00 – 11:00: Prezentace „The enhancement of automated driving (and AI)“ s Johannesem-Jörgem Rügerem, vedoucím sekce Commercial Vehicle and Off-Road
  • Čtvrtek, 27. září, 11:15 – 12:15: Panelová diskuse „Aftermarket – more than just repair and maintenance“
  • Čtvrtek, 27. září, 14:30 – 15:30: Prezentace a diskuse „Masters of digitalization: digitizing businesses and mobility ecosystems“ s Dr. Rainerem Kallenbachem, prezidentem divize Connected Mobility Solutions

Tags: Mobilita, IAA, aplikace, propojená mobilita

Mobility Solutions je největší obchodní oblastí Bosch Group. Podle předběžných údajů dosáhl její prodej v roce 2018 částky 47 miliard eur, což odpovídá podílu 60 % na celkovém prodeji skupiny. Díky tomu je Bosch Group jedním z největších dodavatelů automobilového průmyslu. Mobility Solutions sleduje vizi mobility, která je bez nehod, bez emisí a bez stresu, a spojuje odborné znalosti skupiny v oblastech automatizace, elektrifikace a konektivity. Pro zákazníky jsou tak výsledkem integrovaná řešení mobility. Mezi hlavní obchodní oblasti patří: vstřikovací technika a vedlejší agregáty pro spalovací motory, rozmanitá řešení pro elektrifikaci pohonu, bezpečnostní systémy pro automobily, asistenční systémy a funkce pro automatizované řízení, technika pro uživatelsky přívětivé informační a zábavní systémy a komunikaci přesahující rámec vozidla, servisní koncepty, jakož i technika a služby pro obchod s motorovými vozidly. Bosch přinesl důležité inovace v automobilové technice, například elektronické řízení motoru, stabilizační systém ESP nebo systém přímého vstřikování nafty common rail.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Podle předběžných údajů dosáhl prodej firmy za rok 2018 hodnoty 77,9 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 69 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?