Suche

Popometr pro automatizovaná vozidla přichází z cloudu Bosch

Spojení s experty z firmy Foreca na předpověď počasí pro oblast prediktivních služeb o stavu komunikací

  • Dirk Hoheisel: „Na nebezpečí upozorníme dříve, než nastane kritická situace.“
  • Základem pro prediktivní služby o stavu komunikací jsou údaje o počasí a informace ze systémů detekce námrazy.
  • S přibývajícím počtem propojených vozidel získáváme i více dat, která službu dále vylepšují.
  • Služba zvyšuje bezpečnost a dostupnost funkcí automatizované jízdy.
  • Uvedení služeb Bosch o stavu komunikací v širším měřítku se chystá od roku 2020.

Stuttgart, Německo – Cit představuje faktor při řízení automobilu, který by se neměl podceňovat. Jaký je stav silnice, jak dobře drží pneumatiky? Mít nebo si vyvinout pro tyto věci cit pomáhá řidičům k dosažení přiměřeného a bezpečného řízení vozidla. Závodní jezdci si pro to již vytvořili vlastní pojem „popometr“. Myslí tím zadní část těla, kterou sedí na sedadle řidiče a díky které během jízdy vycítí stav vozovky. Také automatizovaná vozidla nutně potřebují informace o podmínkách na silnici. Bohužel ale nemají pro něco takového cit – nebo alespoň až dosud neměly. Bosch nyní totiž vyvinul popometr i pro automatizovaná vozidla. „Déšť, sníh, led – pomocí našich prediktivních služeb o stavu komunikací hlásíme nebezpečí dlouho před tím, než nastane kritická situace. Využíváme k tomu údaje o počasí od našeho partnera firmy Foreca. Automatizované vozidlo tak naprosto přesně ví, kde a jak může řídit autonomně,“ říká Dr. Dirk Hoheisel, člen představenstva Robert Bosch GmbH.

Foreca je jedním z předních světových poskytovatelů informací o počasí, s dvěma desetiletími zkušeností v oblasti předpovědi počasí na komunikacích. „Spojení odborných znalostí firem Foreca a Bosch povede k nové éře předpovědi o stavu komunikací. Na rozdíl od předpovědí počasí v médiích berou služby Bosch o stavu komunikací v úvahu hned několik prognostických scénářů,“ říká Petri Marjava, obchodní ředitel firmy Foreca. Služby o stavu komunikací zvyšují bezpečnost a plynulost jízdy. Navíc se zvyšuje dostupnost funkcí automatizovaného řízení. Bosch plánuje celosvětově uvést na trh svůj balíček služeb v roce 2020, zpočátku na základě údajů o počasí. Následně s nárůstem počtu propojených vozidel na silnicích budou přibývat i data poskytnutá těmito vozidly, která budou službu dále vylepšovat.

Automatizovaná vozidla rychle přizpůsobí rychlost

Až do vysoké úrovně automatizované jízdy SAE 4 závisí rozhodnutí o převzetí řízení vozidlem na faktorech, jako jsou typ vozovky, rychlostní rozsah a podmínky prostředí. U budoucích automatizovaných vozidel bude toto rozhodnutí založeno také na prediktivních službách o stavu komunikací poskytovaných firmou Bosch. Díky jejich pomoci automatizované vozidlo včas získá povědomí o tom, jaké podmínky prostředí je možné očekávat. To znamená, že bude mít dostatek času na přizpůsobení stylu jízdy, namísto toho, aby musel při prvních známkách zhoršených silničních podmínek úkolovat řidiče. Například v dešti přizpůsobí včas svou rychlost tak, aby se vyloučilo riziko aquaplaningu a bylo možné kdykoliv bezpečně zastavit. Bez ohledu na úroveň automatizace SAE je výsledkem bezpečná a zároveň plynulá a pohodlná jízda.

Automatizovaná jízda kdykoliv a kdekoliv je to možné

U svých prediktivních služeb o stavu komunikací spoléhá Bosch na víceúrovňový koncept. V době plánovaného uvedení na trh v roce 2020 nelze očekávat, že bude na silnicích dostatečný počet propojených vozidel. Bosch odhaduje, že v Evropě bude k pokrytí zhruba 80 000 km dálnice potřeba přibližně 20 milionů propojených vozidel. Z toho důvodu budou předpovědi počasí na komunikacích zpočátku jediným spolehlivým zdrojem informací pro vyvození správných závěrů o aktuálním stavu komunikací, a to zejména ve venkovských oblastech s nižším provozem. Potřebná data o počasí na silnicích bude Bosch nepřetržitě získávat od firmy Foreca. Bosch si důkladně prověřil několik předních poskytovatelů a ukázalo se, že finští experti na počasí jsou v celosvětovém měřítku nejpřesnějším poskytovatelem dat o počasí na komunikacích. Čím přesněji bude možné nebezpečné podmínky předvídat a lokalizovat, tím jednodušší bude udržet maximální dostupnost funkcí automatizované jízdy. Díky celosvětové referenční měřící flotile a metodám strojového učení dokáží Bosch a Foreca optimalizovat bezpečnost a dostupnost modelů aktuálního počasí na komunikacích. Tímto způsobem obě společnosti dosáhly úrovně bezpečnosti, která bude nezbytná pro životně důležité systémy, jako je automatizovaná jízda.

Zásahy ESP umožňují stanovit koeficient tření

S dostatečným počtem propojených vozidel na silnicích bude Bosch moci doplnit své prediktivní služby o stavu komunikací daty přímo z vozidel. Tyto údaje budou zahrnovat informace uložené na CAN sběrnici - tedy centrální datové síti vozidla: Jaká je teplota uvnitř a vně vozidla? Jsou v provozu stěrače čelního skla? Díky konektivitě nezůstanou tato data nevyužitá, ale najdou si přes příslušný back-endový server výrobce vozidla svou cestu do cloudu Bosch. Bosch navíc vyhodnotí pravidelné zásahy protismykového ESP systému. Pomocí matematických metod mohou inženýři změřit koeficient tření povrchu vozovky u každého kola, stejně tak jako jeho stav. Když se všechna tyto data zkombinují a inteligentně vyhodnotí, je výsledkem balíček inteligentních služeb Bosch – a uklidňující pocit, že jste v dobrých rukou.

Kontakt pro novináře:

Robert Bosch GmbH

Jörn Ebberg

Tel.: +49 711 811-26223

Foreca Ltd.

Petri Marjava

Tel.: +49 176 46149012

Mobility Solutions je největší obchodní oblastí Bosch Group. V roce 2017 dosáhl její prodej částky 47,4 miliardy eur, což odpovídá podílu 61 % na celkovém prodeji skupiny. Díky tomu je Bosch Group jedním z největších dodavatelů automobilového průmyslu. Mobility Solutions sleduje vizi mobility, která je bez nehod, bez emisí a bez stresu, a spojuje odborné znalosti skupiny v oblastech automatizace, elektrifikace a konektivity. Pro zákazníky jsou tak výsledkem integrovaná řešení mobility. Mezi hlavní obchodní oblasti patří: vstřikovací technika a vedlejší agregáty pro spalovací motory, rozmanitá řešení pro elektrifikaci pohonu, bezpečnostní systémy pro automobily, asistenční systémy a funkce pro automatizované řízení, technika pro uživatelsky přívětivé informační a zábavní systémy a komunikaci přesahující rámec vozidla, servisní koncepty, jakož i technika a služby pro obchod s motorovými vozidly. Bosch přinesl důležité inovace v automobilové technice, například elektronické řízení motoru, stabilizační systém ESP nebo systém přímého vstřikování nafty common rail.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 402 000 lidí (k 31. 12. 2017). Prodej firmy za rok 2017 dosáhl hodnoty 78,1 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 64 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?