Suche

Popometr pro automatizovaná vozidla přichází z cloudu Bosch

Spojení s experty z firmy Foreca na předpověď počasí pro oblast prediktivních služeb o stavu komunikací

  • Dirk Hoheisel: „Na nebezpečí upozorníme dříve, než nastane kritická situace.“
  • Základem pro prediktivní služby o stavu komunikací jsou údaje o počasí a informace ze systémů detekce námrazy.
  • S přibývajícím počtem propojených vozidel získáváme i více dat, která službu dále vylepšují.
  • Služba zvyšuje bezpečnost a dostupnost funkcí automatizované jízdy.
  • Uvedení služeb Bosch o stavu komunikací v širším měřítku se chystá od roku 2020.

Stuttgart, Německo – Cit představuje faktor při řízení automobilu, který by se neměl podceňovat. Jaký je stav silnice, jak dobře drží pneumatiky? Mít nebo si vyvinout pro tyto věci cit pomáhá řidičům k dosažení přiměřeného a bezpečného řízení vozidla. Závodní jezdci si pro to již vytvořili vlastní pojem „popometr“. Myslí tím zadní část těla, kterou sedí na sedadle řidiče a díky které během jízdy vycítí stav vozovky. Také automatizovaná vozidla nutně potřebují informace o podmínkách na silnici. Bohužel ale nemají pro něco takového cit – nebo alespoň až dosud neměly. Bosch nyní totiž vyvinul popometr i pro automatizovaná vozidla. „Déšť, sníh, led – pomocí našich prediktivních služeb o stavu komunikací hlásíme nebezpečí dlouho před tím, než nastane kritická situace. Využíváme k tomu údaje o počasí od našeho partnera firmy Foreca. Automatizované vozidlo tak naprosto přesně ví, kde a jak může řídit autonomně,“ říká Dr. Dirk Hoheisel, člen představenstva Robert Bosch GmbH.

Foreca je jedním z předních světových poskytovatelů informací o počasí, s dvěma desetiletími zkušeností v oblasti předpovědi počasí na komunikacích. „Spojení odborných znalostí firem Foreca a Bosch povede k nové éře předpovědi o stavu komunikací. Na rozdíl od předpovědí počasí v médiích berou služby Bosch o stavu komunikací v úvahu hned několik prognostických scénářů,“ říká Petri Marjava, obchodní ředitel firmy Foreca. Služby o stavu komunikací zvyšují bezpečnost a plynulost jízdy. Navíc se zvyšuje dostupnost funkcí automatizovaného řízení. Bosch plánuje celosvětově uvést na trh svůj balíček služeb v roce 2020, zpočátku na základě údajů o počasí. Následně s nárůstem počtu propojených vozidel na silnicích budou přibývat i data poskytnutá těmito vozidly, která budou službu dále vylepšovat.

Automatizovaná vozidla rychle přizpůsobí rychlost

Až do vysoké úrovně automatizované jízdy SAE 4 závisí rozhodnutí o převzetí řízení vozidlem na faktorech, jako jsou typ vozovky, rychlostní rozsah a podmínky prostředí. U budoucích automatizovaných vozidel bude toto rozhodnutí založeno také na prediktivních službách o stavu komunikací poskytovaných firmou Bosch. Díky jejich pomoci automatizované vozidlo včas získá povědomí o tom, jaké podmínky prostředí je možné očekávat. To znamená, že bude mít dostatek času na přizpůsobení stylu jízdy, namísto toho, aby musel při prvních známkách zhoršených silničních podmínek úkolovat řidiče. Například v dešti přizpůsobí včas svou rychlost tak, aby se vyloučilo riziko aquaplaningu a bylo možné kdykoliv bezpečně zastavit. Bez ohledu na úroveň automatizace SAE je výsledkem bezpečná a zároveň plynulá a pohodlná jízda.

Automatizovaná jízda kdykoliv a kdekoliv je to možné

U svých prediktivních služeb o stavu komunikací spoléhá Bosch na víceúrovňový koncept. V době plánovaného uvedení na trh v roce 2020 nelze očekávat, že bude na silnicích dostatečný počet propojených vozidel. Bosch odhaduje, že v Evropě bude k pokrytí zhruba 80 000 km dálnice potřeba přibližně 20 milionů propojených vozidel. Z toho důvodu budou předpovědi počasí na komunikacích zpočátku jediným spolehlivým zdrojem informací pro vyvození správných závěrů o aktuálním stavu komunikací, a to zejména ve venkovských oblastech s nižším provozem. Potřebná data o počasí na silnicích bude Bosch nepřetržitě získávat od firmy Foreca. Bosch si důkladně prověřil několik předních poskytovatelů a ukázalo se, že finští experti na počasí jsou v celosvětovém měřítku nejpřesnějším poskytovatelem dat o počasí na komunikacích. Čím přesněji bude možné nebezpečné podmínky předvídat a lokalizovat, tím jednodušší bude udržet maximální dostupnost funkcí automatizované jízdy. Díky celosvětové referenční měřící flotile a metodám strojového učení dokáží Bosch a Foreca optimalizovat bezpečnost a dostupnost modelů aktuálního počasí na komunikacích. Tímto způsobem obě společnosti dosáhly úrovně bezpečnosti, která bude nezbytná pro životně důležité systémy, jako je automatizovaná jízda.

Zásahy ESP umožňují stanovit koeficient tření

S dostatečným počtem propojených vozidel na silnicích bude Bosch moci doplnit své prediktivní služby o stavu komunikací daty přímo z vozidel. Tyto údaje budou zahrnovat informace uložené na CAN sběrnici - tedy centrální datové síti vozidla: Jaká je teplota uvnitř a vně vozidla? Jsou v provozu stěrače čelního skla? Díky konektivitě nezůstanou tato data nevyužitá, ale najdou si přes příslušný back-endový server výrobce vozidla svou cestu do cloudu Bosch. Bosch navíc vyhodnotí pravidelné zásahy protismykového ESP systému. Pomocí matematických metod mohou inženýři změřit koeficient tření povrchu vozovky u každého kola, stejně tak jako jeho stav. Když se všechna tyto data zkombinují a inteligentně vyhodnotí, je výsledkem balíček inteligentních služeb Bosch – a uklidňující pocit, že jste v dobrých rukou.

Kontakt pro novináře:

Robert Bosch GmbH

Jörn Ebberg

Tel.: +49 711 811-26223

Foreca Ltd.

Petri Marjava

Tel.: +49 176 46149012

Mobility Solutions je největší obchodní oblastí Bosch Group. Podle předběžných údajů dosáhl její prodej v roce 2018 částky 47 miliard eur, což odpovídá podílu 60 % na celkovém prodeji skupiny. Díky tomu je Bosch Group jedním z největších dodavatelů automobilového průmyslu. Mobility Solutions sleduje vizi mobility, která je bez nehod, bez emisí a bez stresu, a spojuje odborné znalosti skupiny v oblastech automatizace, elektrifikace a konektivity. Pro zákazníky jsou tak výsledkem integrovaná řešení mobility. Mezi hlavní obchodní oblasti patří: vstřikovací technika a vedlejší agregáty pro spalovací motory, rozmanitá řešení pro elektrifikaci pohonu, bezpečnostní systémy pro automobily, asistenční systémy a funkce pro automatizované řízení, technika pro uživatelsky přívětivé informační a zábavní systémy a komunikaci přesahující rámec vozidla, servisní koncepty, jakož i technika a služby pro obchod s motorovými vozidly. Bosch přinesl důležité inovace v automobilové technice, například elektronické řízení motoru, stabilizační systém ESP nebo systém přímého vstřikování nafty common rail.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Podle předběžných údajů dosáhl prodej firmy za rok 2018 hodnoty 77,9 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 69 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?