Suche

Aktivně do práce: firma Bosch Diesel s.r.o. opětovně oceněna jako „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“

Jízdou na kole slaví zaměstnanci 25 let od založení firmy Bosch v Jihlavě

  • Do akce „Do práce na kole“ se v roce 2018 zapojilo 264 zaměstnanců jihlavské firmy Bosch, což je o 83 zaměstnanců více než vloni
  • V rámci vzájemné motivace sestavili zaměstnanci firmy Bosch 92 cyklotýmů a najeli v době pořádání akce 84 028 kilometrů
  • U příležitosti 25 let založení firmy Bosch v Jihlavě soutěžili zaměstnanci o 25 cyklohelem a elektrokolo značky Bosch
  • Přejímání společenské zodpovědnosti u firmy Bosch: podpora volnočasových aktivit zaměstnanců

Jihlava – Sportovní vyžití, podpora zdraví a ještě možnost něco vyhrát: tím vším se vyznačuje iniciativa „Do práce na kole“. V době pořádání akce, od 1. května do 30. května 2018, jezdili zaměstnanci firmy Bosch v Jihlavě do práce na kole, a to jak přímo z domu, tak i v kombinaci s veřejnými dopravními prostředky. V rámci vzájemné motivace mohli zaměstnanci vytvářet společné cyklotýmy.

V letošním roce se do cyklosoutěže zapojilo celkem 264 zaměstnanců jihlavské firmy Bosch, kteří sestavili celkem 92 cyklotýmů. To je o 83 nových jezdců a 19 týmů více než v předcházejícím roce. Firmě Bosch se tak v Jihlavě i letos povedlo zapojit nejvíce jezdců a vytvořit nejvíce cyklotýmů. Firma proto i letos získala v červnu ocenění za první místo v kategorii „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“. Zaměstnanci firmy jezdili na kole pravidelně každý den a v době akce celkově urazili na cestě do práce 84 028 kilometrů. To je vzdálenost, která odpovídá dvojnásobnému obvodu zeměkoule.

Vedle domácích zaměstnanců se cykloakce opět zúčastnil i zahraniční zaměstnanec firmy Bosch aktuálně pracující v Jihlavě - Shimmi Yukitoshi z Japonska. A jak vypadaly celkové výsledky vnitrofiremní cyklistické soutěže? V kategorii mužů najel nejvíce kilometrů Daniel Kuthan (2 000 km), v kategorii žen byla nejúspěšnější Lenka Matějíčková (1 001 km). V kategorii cyklotýmů byl nejlepší tým „Cobram team“ ve složení Daniel Kuthan, Petr Vesecký a Josef Vítů. Tento tým společně najel skvělých 4 065 km.

Jízdou na kole za čisté ovzduší a životní prostředí

Každý účastník cykloakce si mohl pomocí online aplikace spočítat množství CO2, které ušetřil tím, že nepoužil na cestu do práce automobil. V rámci akce „Do práce na kole“ ujeli účastníci v celé České republice v roce 2018 na 3,5 milionu km, což odpovídá úspoře 457 tun CO2.

Motivačně na účastníky „Do práce na kole“ působily nejen pozitivní efekty v oblasti ochrany životního prostředí a vlastního zdraví. Firma Bosch v Jihlavě uhradila za zaměstnance startovné a pořídila cyklodresy. U příležitosti 25 let založení firmy Bosch v Jihlavě soutěžili zaměstnanci o 25 cyklohelem a elektrokolo značky Bosch. Výhercem eklektrokola se stal zaměstnanec firmy Rostislav Čermák.

„Už krátké trasy ujeté na kole jsou skvělým vlastním příspěvkem k tomu, aby se člověk cítil dobře, a přitom udělal něco pro své zdraví. A co je dobré pro nás zaměstnance, je dobré i pro našeho zaměstnavatele, neboť zaměstnanci, kteří jsou fit, jsou i méně často nemocní a více motivovaní,“ řekl u příležitosti předání elektrokola Bosch Rostislav Čermák.

Firma Bosch v Jihlavě se do akce „Do práce na kole“ aktivně zapojuje od roku 2013. Titul „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“ získala firma poprvé v roce 2013, v roce 2014 pak ještě navíc i titul „Cyklozaměstnavatel České republiky“.

Přejímání společenské odpovědnosti u firmy Bosch

„Kdo splnil podmínky pro účast, udělal tak něco pro vlastní zdraví a životní prostředí. Cílem akce bylo pomocí každodenního pohybu minimalizovat zdravotní rizika a pomáhat udržovat dobrý zdravotní stav. Rozsah opatření, kterými firma podporuje jízdu na kole, resp. volnočasové aktivity svých zaměstnanců, je různorodý – od poskytnutí převlékacích kabin, zastřešených odstavných ploch pro kola, až po převzetí nákladů na startovné v soutěži. Získané ocenění ‚Cyklozaměstnavatel Jihlavy‘ jasně dokazuje, že náš vlastní příspěvek ke zlepšení životního prostředí může prospět nejen našemu zdraví, ale zároveň i celému Kraji Vysočina a městu Jihlava,“ shrnul Ralph Klaus Carle, obchodní ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. pracuje přes 5 000 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém Common Rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2017 se firmě opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2017“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2016“. V roce 2018 slaví firma Bosch Diesel s.r.o. Jihlava 25 let od svého založení.

Kontakt pro novináře:

Mojmír Kolář

Tel.: +420 56758-5601

Email: mojmir.kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2017 zaměstnával 8 654 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2017 dosáhl 22 miliard korun (836 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 52 miliard korun (1,97 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 402 000 lidí (k 31. 12. 2017). Prodej firmy za rok 2017 dosáhl hodnoty 78,1 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 64 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?