Suche

Aktivně do práce: firma Bosch Diesel s.r.o. opětovně oceněna jako „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“

Jízdou na kole slaví zaměstnanci 25 let od založení firmy Bosch v Jihlavě

  • Do akce „Do práce na kole“ se v roce 2018 zapojilo 264 zaměstnanců jihlavské firmy Bosch, což je o 83 zaměstnanců více než vloni
  • V rámci vzájemné motivace sestavili zaměstnanci firmy Bosch 92 cyklotýmů a najeli v době pořádání akce 84 028 kilometrů
  • U příležitosti 25 let založení firmy Bosch v Jihlavě soutěžili zaměstnanci o 25 cyklohelem a elektrokolo značky Bosch
  • Přejímání společenské zodpovědnosti u firmy Bosch: podpora volnočasových aktivit zaměstnanců

Jihlava – Sportovní vyžití, podpora zdraví a ještě možnost něco vyhrát: tím vším se vyznačuje iniciativa „Do práce na kole“. V době pořádání akce, od 1. května do 30. května 2018, jezdili zaměstnanci firmy Bosch v Jihlavě do práce na kole, a to jak přímo z domu, tak i v kombinaci s veřejnými dopravními prostředky. V rámci vzájemné motivace mohli zaměstnanci vytvářet společné cyklotýmy.

V letošním roce se do cyklosoutěže zapojilo celkem 264 zaměstnanců jihlavské firmy Bosch, kteří sestavili celkem 92 cyklotýmů. To je o 83 nových jezdců a 19 týmů více než v předcházejícím roce. Firmě Bosch se tak v Jihlavě i letos povedlo zapojit nejvíce jezdců a vytvořit nejvíce cyklotýmů. Firma proto i letos získala v červnu ocenění za první místo v kategorii „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“. Zaměstnanci firmy jezdili na kole pravidelně každý den a v době akce celkově urazili na cestě do práce 84 028 kilometrů. To je vzdálenost, která odpovídá dvojnásobnému obvodu zeměkoule.

Vedle domácích zaměstnanců se cykloakce opět zúčastnil i zahraniční zaměstnanec firmy Bosch aktuálně pracující v Jihlavě - Shimmi Yukitoshi z Japonska. A jak vypadaly celkové výsledky vnitrofiremní cyklistické soutěže? V kategorii mužů najel nejvíce kilometrů Daniel Kuthan (2 000 km), v kategorii žen byla nejúspěšnější Lenka Matějíčková (1 001 km). V kategorii cyklotýmů byl nejlepší tým „Cobram team“ ve složení Daniel Kuthan, Petr Vesecký a Josef Vítů. Tento tým společně najel skvělých 4 065 km.

Jízdou na kole za čisté ovzduší a životní prostředí

Každý účastník cykloakce si mohl pomocí online aplikace spočítat množství CO2, které ušetřil tím, že nepoužil na cestu do práce automobil. V rámci akce „Do práce na kole“ ujeli účastníci v celé České republice v roce 2018 na 3,5 milionu km, což odpovídá úspoře 457 tun CO2.

Motivačně na účastníky „Do práce na kole“ působily nejen pozitivní efekty v oblasti ochrany životního prostředí a vlastního zdraví. Firma Bosch v Jihlavě uhradila za zaměstnance startovné a pořídila cyklodresy. U příležitosti 25 let založení firmy Bosch v Jihlavě soutěžili zaměstnanci o 25 cyklohelem a elektrokolo značky Bosch. Výhercem eklektrokola se stal zaměstnanec firmy Rostislav Čermák.

„Už krátké trasy ujeté na kole jsou skvělým vlastním příspěvkem k tomu, aby se člověk cítil dobře, a přitom udělal něco pro své zdraví. A co je dobré pro nás zaměstnance, je dobré i pro našeho zaměstnavatele, neboť zaměstnanci, kteří jsou fit, jsou i méně často nemocní a více motivovaní,“ řekl u příležitosti předání elektrokola Bosch Rostislav Čermák.

Firma Bosch v Jihlavě se do akce „Do práce na kole“ aktivně zapojuje od roku 2013. Titul „Cyklozaměstnavatel Jihlavy“ získala firma poprvé v roce 2013, v roce 2014 pak ještě navíc i titul „Cyklozaměstnavatel České republiky“.

Přejímání společenské odpovědnosti u firmy Bosch

„Kdo splnil podmínky pro účast, udělal tak něco pro vlastní zdraví a životní prostředí. Cílem akce bylo pomocí každodenního pohybu minimalizovat zdravotní rizika a pomáhat udržovat dobrý zdravotní stav. Rozsah opatření, kterými firma podporuje jízdu na kole, resp. volnočasové aktivity svých zaměstnanců, je různorodý – od poskytnutí převlékacích kabin, zastřešených odstavných ploch pro kola, až po převzetí nákladů na startovné v soutěži. Získané ocenění ‚Cyklozaměstnavatel Jihlavy‘ jasně dokazuje, že náš vlastní příspěvek ke zlepšení životního prostředí může prospět nejen našemu zdraví, ale zároveň i celému Kraji Vysočina a městu Jihlava,“ shrnul Ralph Klaus Carle, obchodní ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. pracuje přes 5 000 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém Common Rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2017 se firmě opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2017“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2016“. V roce 2018 slaví firma Bosch Diesel s.r.o. Jihlava 25 let od svého založení.

Kontakt pro novináře:

Mojmír Kolář

Tel.: +420 56758-5601

Email: mojmir.kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2017 zaměstnával 8 654 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2017 dosáhl 22 miliard korun (836 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 52 miliard korun (1,97 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Podle předběžných údajů dosáhl prodej firmy za rok 2018 hodnoty 77,9 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 69 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?