Suche

Rodinný den firmy Bosch Diesel s.r.o. přilákal 10 tisíc návštěvníků

Bosch Diesel s.r.o. slaví v roce 2018 společně se svými zaměstnanci 25 úspěšných let od svého založení

  • Jihlavská firma Bosch pořádala v sobotu 26. května 2018 úspěšný Rodinný den Bosch
  • Bosch píše v Jihlavě již 25 let úspěšné historie
  • V rámci rodinného dne darovala firma Bosch Diesel s.r.o. 250 000 korun na podporu Nemocnice Jihlava

Jihlava – Na 10 tisíc návštěvníků zaplnilo v sobotu 26. května 2018 areál Letního amfiteátru v Jihlavě. V tento den přišli zaměstnanci jihlavské firmy Bosch s přáteli a rodinami, aby společně oslavili v rámci akce Rodinný den Bosch 25 let od založení firmy Bosch Diesel s.r.o.

Na hlavní scéně čekal návštěvníky bohatý kulturní program. Hlavními hvězdami Rodinného dne byla populární kapela Chinaski, zpěvák Michal David a skupina Mandrage. Teenagery přilákal oblíbený Jakub Děkan, nejmenší návštěvníci si zase užili zábavnou Minidisco show s Dádou Patrasovou.

Dětská scéna nabízela například Úžasné divadlo fyziky – ÚDIF, Školu žonglování či Bubble show. Zároveň byly pro dětské návštěvníky nachystány taneční animace s Míšou Jadrnou nebo třeba Mikromagie.

Přilehlou louku vedle dětské scény zaplnil další doprovodný rodinný program: nachystány byly hry a soutěže pro děti, nafukovací atrakce a skákací hrady, dílničky pro děti, airbrush tattoo, sportovní atrakce, či zábavný fotokoutek. Nechyběla ani výstava dieselových automobilů, firemní hasiči, Žabí dům s přehledem projektů na úsporu energií, nebo kuchyň vybavená elektrospotřebiči Bosch, ve které mohli návštěvníci ochutnat čerstvé ovocné šťávy. Firemní podporu technického vzdělávání zastupovala technická stavebnice vozidla Kaipan, sestavená studenty SPŠTA Jihlava, nebo Formula Student s možností vyzkoušet si simulátor formule.

Dospělí i děti se mohli těšit na projekty Průmyslu 4.0, jedním z nich byly „Hololens brýle“ zobrazující rozšířenou virtuální realitu. Po dobu celé akce mohli návštěvníci využívat další bonus – občerstvení za zvýhodněné ceny.

Oslavy spojené s dobročinností

Firma Bosch v Jihlavě klade tradičně a dlouhodobě veliký důraz na přejímání společenské zodpovědnosti, proto byl její Rodinný den opět spojen s beneficí. U příležitosti 25. výročí založení Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě předali Nemocnici Jihlava symbolický dárcovský šek na částku 250 000 korun Milan Šlachta, reprezentant Bosch pro Českou a Slovenskou republiku, společně s Ralphem Carlem, obchodním ředitelem Bosch Diesel s.r.o. Z tohoto daru připadne hematologicko-transfúznímu oddělení částka ve výši 150 000 korun na pořízení relaxačních lůžek pro dárce krve. Onkologickému oddělení připadne částka 100 000 korun na pořízení nového vybavení chemostacionáře. Dárcovský šek převzala za hematologicko-transfúzní oddělení primářka Miroslava Leinertová, oddělení onkologie zastupoval primář Lubomír Slavíček.

Zaměstnanci Bosch podpořili registr dárců krvetvorných buněk

Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Jihlava otevřelo v rámci Rodinného dne stánek zaměřený na informace a podporu dobrovolného darování krve. Zájemci v něm navíc získali unikátní možnost nechat se zaregistrovat do Českého registru dárců krvetvorných buněk, tzv. registru dárců kostní dřeně, a osobně tak pomoci postiženým lidem. Náborová akce se setkala s velikým úspěchem, do registru dárců se během Rodinného dne přihlásilo 47 zaměstnanců firmy Bosch. Toto číslo se pohybuje vysoce nad celostátním průměrem.

Ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev ocenil finanční dar firmy Bosch následujícími slovy: „Jsem velmi rád, že Nemocnici Jihlava podporují významné firmy z regionu. Zde bych chtěl výslovně jmenovat firmu Bosch, která je díky kulturnímu nastavení v zemi jejího založení naším nejvýznamnějším dárcem a podporovatelem. Za to jí patří náš veliký dík.“

Zaměstnanci přispěli k úspěšné historii firmy Bosch v Jihlavě

„Velmi nás těší, že se na Rodinném dni sešli naši zaměstnanci se svými rodinami v tak hojném počtu. Letos je to právě 25 let od založení firmy Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě. Tak významné jubileum je dostatečným důvodem k tomu, abychom jej společně řádně oslavili, neboť to byli právě naši zaměstnanci, kteří významnou měrou přispěli k úspěšné historii firmy Bosch v Jihlavě, a také k tomu, že náš závod patří mezi největší a nejmodernější závody firmy Bosch ve světě. Rodinný den byl spojen s velmi poutavým doprovodným kulturním programem a přitom jsme nezapomněli ani na podporu sociální oblasti. Věřím, že naše oslava bude patřit k jednomu z nevýznamnějších kulturních zážitků letošního roku v Kraji Vysočina,“ sdělil u příležitosti Rodinného dne obchodní ředitel firmy Bosch Diesel s.r.o. Ralph Carle.

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. pracuje přes 5 000 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém Common Rail. V roce 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cena kvality ČR-Excelentní firma“, v roce 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání“, udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V prosinci 2017 se firmě opakovaně podařilo získat v renomované soutěži nejlepších českých exportérů „Exportér roku 2017“ první místo v kategorii „Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2016“. V roce 2018 slaví firma Bosch Diesel s.r.o. Jihlava 25 let od svého založení.

Fotografie: 4-JhP-1-35-2018

Kontakt pro novináře:

Mojmír Kolář

Tel: +420 56758-5601

Email: mojmir.kolar@cz.bosch.com

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2017 zaměstnával 8 654 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2017 dosáhl 22 miliard korun (836 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 52 miliard korun (1,97 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 410 000 lidí (k 31. 12. 2018). Podle předběžných údajů dosáhl prodej firmy za rok 2018 hodnoty 77,9 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 69 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?