Suche

Bosch pořádá historicky první Mechathon pro fanoušky robotiky

Čtyři desítky studentů technických škol si vyzkouší řešení pro Průmysl 4.0

  • Jedinečná akce pro studenty technických oborů
  • Týmová práce s odborníky na robotiku z firmy Bosch

Praha – O víkendu 24. – 25. 3. se uskuteční historicky první Mechathon pořádaný firmou Bosch. Sejde se na něm 40 studentů technických oborů vysokých škol, kteří s podporou expertů společnosti i externích odborníků vytvoří roboty schopné autonomního pohybu i manipulace s překážkami. Pro studenty to bude výjimečná příležitost poznat zblízka speciální technologie, vyzkoušet si práci v týmu a zároveň vytvořit něco unikátního a skvělého. Nejlépe pracující týmy získají zajímavé ceny a v neposlední řadě si odnesou výjimečné zkušenosti a ojedinělý zážitek.

Bosch se pro akci Mechathon inspiroval u tzv. hackathonů, což jsou časem limitované soutěže, při kterých účastníci zpravidla po dobu 48 hodin intenzivně pracují na zadaném softwarovém úkolu. Cílem je přijít v krátkém čase za pomoci dostupných dat s inovativním řešením. „Naším cílem je vytvořit akci pro mladé nadějné talenty z oblasti strojírenství, zejména pro fanoušky robotiky. Programování je jen jednou z části zadání, proto událost lépe vystihuje název Mechathon,“ uvedl Milan Šlachta, reprezentant Bosch Group v ČR.

Studenti budou mít na splnění úkolu zhruba 24 hodin čistého času a pracovat budou ve čtyřčlenných týmech s podporou odborníků z oblasti Průmyslu 4.0, 3D tisku i dalších oborů. Pro stavbu robotů poslouží programovatelné robotické stavebnice LEGO® Mindstorms a překážky budou vytištěny na 3D tiskárně. Výsledkem Mechathonu bude mimo jedinečného projektu plného zajímavých řešení také cenná praktická zkušenost, kontakt s odborníky a příležitost k navázání spolupráce.

Více informací o Mechathonu naleznete na webových stránkách www.mechathon.cz nebo facebookové skupině Roboti a nové technologie.

Kontakt pro novináře:

Pavel Roman

Tel.: +420 261 300 595

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2017 zaměstnával 8 654 pracovníků. Konsolidovaný prodej v roce 2017 dosáhl 22 miliard korun (836 milionů eur) a celkový prodej v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 52 miliard korun (1,97 miliardy eur). Bosch je v zemi zastoupen všemi svými čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 5 jsou výrobní závody.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 402 000 lidí (k 31. 12. 2017). Prodej firmy za rok 2017 dosáhl hodnoty 78,1 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“.

Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 64 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?