Suche

Bosch pořádá historicky první Mechathon pro fanoušky robotiky

Čtyři desítky studentů technických škol si vyzkouší řešení pro Průmysl 4.0

  • Jedinečná akce pro studenty technických oborů
  • Týmová práce s odborníky na robotiku z firmy Bosch

Praha – O víkendu 24. – 25. 3. se uskuteční historicky první Mechathon pořádaný firmou Bosch. Sejde se na něm 40 studentů technických oborů vysokých škol, kteří s podporou expertů společnosti i externích odborníků vytvoří roboty schopné autonomního pohybu i manipulace s překážkami. Pro studenty to bude výjimečná příležitost poznat zblízka speciální technologie, vyzkoušet si práci v týmu a zároveň vytvořit něco unikátního a skvělého. Nejlépe pracující týmy získají zajímavé ceny a v neposlední řadě si odnesou výjimečné zkušenosti a ojedinělý zážitek.

Bosch se pro akci Mechathon inspiroval u tzv. hackathonů, což jsou časem limitované soutěže, při kterých účastníci zpravidla po dobu 48 hodin intenzivně pracují na zadaném softwarovém úkolu. Cílem je přijít v krátkém čase za pomoci dostupných dat s inovativním řešením. „Naším cílem je vytvořit akci pro mladé nadějné talenty z oblasti strojírenství, zejména pro fanoušky robotiky. Programování je jen jednou z části zadání, proto událost lépe vystihuje název Mechathon,“ uvedl Milan Šlachta, reprezentant Bosch Group v ČR.

Studenti budou mít na splnění úkolu zhruba 24 hodin čistého času a pracovat budou ve čtyřčlenných týmech s podporou odborníků z oblasti Průmyslu 4.0, 3D tisku i dalších oborů. Pro stavbu robotů poslouží programovatelné robotické stavebnice LEGO® Mindstorms a překážky budou vytištěny na 3D tiskárně. Výsledkem Mechathonu bude mimo jedinečného projektu plného zajímavých řešení také cenná praktická zkušenost, kontakt s odborníky a příležitost k navázání spolupráce.

Více informací o Mechathonu naleznete na webových stránkách www.mechathon.cz nebo facebookové skupině Roboti a nové technologie.

Kontakt pro novináře:

Pavel Roman

Tel.: +420 261 300 595

Bosch v České republice se skládá ze šesti legálních entit a v roce 2016 zaměstnával 8 500 pracovníků. Konsolidovaný obrat v roce 2016 dosáhl 786 milionů eur a celkový obrat v České republice (tj. včetně dodávek dalším společnostem Bosch) dosáhl částky 1,87 miliardy eur. Bosch je v zemi zastoupen čtyřmi obchodními oblastmi: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Společnost působí v České republice v 8 lokalitách, z nichž 4 jsou výrobní závody a 1 opravárenské centrum.

Více informací na www.bosch.cz, www.bosch-press.cz.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 500 lidí (k 31. 12. 2017). Podle předběžných údajů dosáhly tržby firmy za rok 2017 hodnoty 78 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru, služeb a také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 450 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 62 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, iot.bosch.com, twitter.com/BoschPresse.