Suche

Tisková informace #Internet věcí
Sdílet tiskovou informaci

Bosch představil následující hlavní témata na Bosch ConnectedWorld v Berlíně

Pavel Roman

Pavel Roman >

X

Berlín a Stuttgart, Německo – Inteligentní rukavice v továrně, digitální anděl strážný pro lidi na cestách a propojené kuchyně: tato a jiná řešení představila firma Bosch na konferenci Bosch ConnectedWorld v Berlíně, kde se setkávají zástupci z oblasti IoT, aby diskutovali o světě zítřka. Inovativní produkty a služby přinášejí do každodenního života nejen více pohodlí, ale rovněž i více bezpečí a efektivity – doma, v práci a na cestách.

Produkty a řešení pro všechny aspekty propojené výroby:

ActiveAssist – montážní asistent: Systém montážní asistence navádí uživatele krok za krokem každou jednotlivou fází výrobního procesu. Pomocí RFID (radio frequency identification = radiofrekvenční identifikace) identifikuje další obrobek a poskytuje informace o požadovaných krocích zpracování. Systém například využívá světelné signály k označení těch zásobníků, které drží šrouby, nebo jiných částí potřebných k dokončení dalšího kroku. Pohyby uživatele jsou sledovány pomocí 3D kamery. Celkově systém umožňuje opravit chyby a zabraňuje použití nesprávných součástí. Přínosem je snížení zatížení uživatele a zvýšení kvality produktů.

Inteligentní rukavice: iGlove je vybaveno vysoce citlivými senzory a je navrženo pro použití v propojené výrobě. Mapuje pohyby ruky a může výrazně zkrátit dobu zaškolování pracovníků. Navíc pomáhá uživatelům naučit se správné montážní kroky a zvládne zdokumentovat výrobní činnosti, jako je například vyjímání součástí. Bez nutnosti fyzického kontaktu jsou data odesílána přes Bluetooth do počítače nebo chytrého telefonu, kde jsou porovnávána s dříve uloženými šablonami pohybu.

ActiveCockpit – výrobní asistent: Gigantická obrazovka informuje pracovníky v závodě o aktuálním stavu výroby. Mezi výhody patří rychlejší zpracování informací, jasná analýza a následná definice úkolů pro efektivnější procesy. Výsledkem je transparentní výroba. To představuje pro uživatele a firmy užitek díky okamžité identifikaci problémů, jako jsou například příliš malé nebo příliš velké šrouby. Tím se snižuje míra prostojů, zvyšuje úroveň kvality produktu a odpadají tak náklady na případné stažení výrobku z trhu.

Propojená řešení a produkty pro lepší život:

Vivatar app – digitální anděl strážný: Jít si zaběhat, když už je venku tma nebo se vracet pěšky domů, když vám ujel poslední autobus – to jsou situace, ve kterých se nemusí každý cítit ve své kůži. Tady přichází na řadu aplikace Bosch Vivatar; jejím úkolem je fungovat jako digitální anděl strážný pro lidi na cestách. Umožňuje uživatelům kontaktovat přátele a rodinu a nechat se digitálně „doprovázet“ domů pomocí GPS, přičemž se můžou sami rozhodnout, kdy a kým mají být doprovázeni. Vivatar Premium nabízí uživatelům nepřetržitý přístup k nouzovému asistentovi Bosch Emergency Assistant – profesionálně proškolenému týmu pro nouzové situace.

Climo – malá krabička pro lepší kvalitu ovzduší: Má velikost pouhé krabice od bot a měří kvalitu ovzduší v reálném čase. Climo vyvinul Bosch ve spolupráci s firmou Intel a její velikost je ve srovnání s podobnými běžnými systémy setinová a náklady desetinové. Měří a analyzuje celkem 12 parametrů, včetně teploty a vlhkosti a rovněž i množství oxidu uhličitého, oxidu dusíku a dokonce i pylu. Díky shromážděným informacím mohou města pohotově podniknout kroky ke zlepšení kvality ovzduší a své uplatnění najdou například i při řízení provozu. A pomocí aplikace mohou lidé trpící astmatem nebo alergiemi zjistit, zda je lepší zůstat doma nebo se vyhnout určitým oblastem města.

Home Connect – platforma pro propojenou kuchyň: Home Connect je platforma pro propojenou kuchyň od BSH – dceřiné společnosti Bosch. Nezáleží na tom, kde se uživatelé zrovna nacházejí – skrze zařízení, jako jsou například chytré telefony, mohou ovládat a monitorovat domácí spotřebiče Bosch a spotřebiče ostatních výrobců. Ve spolupráci s přibližně 30 partnery z celého světa má Home Connect největší digitální ekosystém v propojené kuchyni a společnost neustále uzavírá nová partnerství a doplňuje užitečné funkce a služby. Na konci loňského roku získala BSH 65% podíl v berlínském start-upu Kitchen Stories. Aktuálním plánem je integrování aplikace vaření do Home Connect. Mezi poskytovanými službami je i hlasové ovládání. Tímto způsobem je možné výrobky Bosch ovládat podobně jako u Amazon Alexa (Německo), Google Home (UK) nebo Ding Dong (Čína).

Prediktivní údržba – vzdálená diagnostika pro výtahy: Bosch už více než 30 let pracuje na systémech tísňového volání s cílem urychlit vyproštění lidí, kteří uvízli v rozbitém výtahu. Nyní společnost v této oblasti učinila další krok a zaměřila se v první řadě na prevenci selhání výtahů. Klíčem je prediktivní údržba. Propojené senzory a kamery jsou integrovány do výtahového systému a bezdrátově upozorňují servisní tým na hrozící poruchu. Údržbu a opravy tak lze provést před tím, než výtah přestane fungovat.

Platforma pro propojené budovy – chytré řešení pro budovy: Řešení založené na senzorech a cloudu analyzuje data z budovy, například data o obsazenosti nebo kvalitě ovzduší. Tímto způsobem představuje platforma pevný základ pro efektivní správu budov. Okna a dveře se otevírají a zavírají podle potřeby, čímž se snižuje spotřeba energií. Platforma rovněž poskytuje informace o využití místností a o obsazenosti pracovních prostor. V kancelářích, které umožňují flexibilní využívání pracovních prostor, tak mají například její uživatelé možnost rychle najít nejbližší volné místo, je možné efektivně regulovat osvětlení a maximálně využívat úklidové služby. Díky přehledu o tom, kde se zrovna lidé a zařízení nacházejí, je možné optimalizovat procesy v rámci budovy, například v komerčních budovách nebo nemocnicích. Řešení je založeno na vlastní softwarové platformě Bosch IoT Suite.

Zde si můžete projít hlavní témata z oblasti mobility.

Kontakt pro novináře:

Christiane Wild-Raid

Tel.: +49 711 811-6283

Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává zhruba 421 000 zaměstnanců (stav k 31. 12. 2022). Obrat firmy za rok 2022 dosáhl podle předběžných výsledků hodnoty 88,2 miliard eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život pomocí produktů a řešení, které buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty či vyrobeny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 470 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je skupina Bosch od prvního čtvrtletí roku 2020 CO2 neutrální. Inovační síla společnosti je základem budoucího růstu. Bosch zaměstnává 85 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 136 lokalitách po celém světě a zhruba 44 000 softwarových inženýrů.

Společnost byla v roce 1886 založena Robertem Boschem (1861–1942) ve Stuttgartu jako „dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku“. Obchodně-právní struktura společnosti Robert Bosch GmbH zajišťuje podnikatelskou samostatnost Bosch Group. To umožňuje společnosti dlouhodobě plánovat a investovat do důležitých podnikatelských záměrů pro zabezpečení budoucnosti. 94 procent majetkových podílů Robert Bosch GmbH patří veřejně prospěšné společnosti Robert Bosch Stiftung GmbH / Nadaci Roberta Bosche. Většinová hlasovací práva má však společnost Robert Bosch Industrietreuhand KG, která má zároveň také právo vykonávat funkci společníků. Ostatní podíly a hlasovací práva má rodina Boschových a Robert Bosch GmbH.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPress.

Stále hledáte něco?