Suche

Bosch představuje na CES 2018 vysoce výkonnou IMU pro využití v dronech a robotice

MEMS senzor BMI088 vylepšuje let a navigační schopnosti

  • Vynikající rubostnost a potlačení vibrací
  • Stabilní při velkých změnách teplot
  • V automobilovém průmyslu osvědčený gyroskop s nízkým posunem nuly a vynikajícím výkonem akcelerometru
  • Stánek Bosch na CES: Las Vegas Convention Center, Central Hall, č. 14028

Las Vegas – Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 v americkém Las Vegas představuje Bosch Sensortec MEMS senzor BMI088, vysoce výkonnou inerciální měřicí jednotku (Inertial Measurement Unit = IMU) s vynikající robustností proti vibracím, která je zvláště určena k využití v dronech a robotice.

BMI088 obsahuje mimořádně stabilní gyroskop odvozený z osvědčené technologie Bosch pro automobilový průmysl. Jednotka IMU má minimální hlučnost a minimální drift navzdory kolísajícím teplotám.

Ideální pro drony a robotiku

„Náročné využití, jako například drony a robotika, vyžadují mimořádně stabilní a vysoce výkonné IMU,“ říká Dr. Stefan Finkbeiner, výkonný ředitel Bosch Sensortec. „Dnešním dnem BMI088 rozšiřuje rozsáhlé portfolio senzorů MEMS společnosti Bosch Sensortec, které jsou ideální k využití v prostředích s vysokou mírou vibrací.“

Výkonnost, vibrační robustnost a teplotní stabilita BMI088 výrazně vylepšují letové schopnosti dronů zjednodušením přesného řízení i v prostředích s přirozeně vysokými vibracemi. Tato nová IMU je kompatibilní s ostatními senzory Bosch, včetně řady senzorů barometrického tlaku BMP38x k měření nadmořské výšky a geomagnetického senzoru BMM150 k řízení kurzu. Zákazníci tak těží z komplexní nabídky senzorů, která je dokonalou volbou pro využití v dronech – kompletního řešení od společnosti Bosch.

BMI088 je také skvělou volbou pro využití v robotice, včetně průmyslových robotů, domácích spotřebičů, jako například vysavačů a sociálních robotů, ale například i hoverboardech. K dosažení konzistentní a spolehlivé přesnosti navigace potlačuje BMI088 vibrace pocházející například z nerovného terénu a vestavěných motorů.

V automobilovém průmyslu osvědčený gyroskop a akcelerometr s nízkým TCO

BMI088 sestává z trojosého 16bitového snímače akcelerace a trojosého 16bitového gyroskopu. Do této IMU sloučil Bosch v automobilovém průmyslu osvědčenou technologii gyroskopu s novou konstrukcí akcelerometru s nízkým TCO. BMI088 je zcela kompatibilní s BMI055, což ulehčuje integraci do stávajících konstrukcí a usazen je do kompaktního pouzdra 3,0 x 4,5 x 0,95 mm3.

V automobilovém průmyslu osvědčený gyroskop použitý v BMI088 má bezkonkurenční stabilitu zkreslení menší než 2°/h a nízký teplotní koeficient ofsetu (temperature coefficient of offset = TCO) pod 15 mdps/K. Akcelerometr se také vyznačuje nízkým TCO 0,2 mg/K a nízkým spektrálním šumem pouze 230 μg/√Hz v nejširším teplotním rozpětí ± 24 g.

Dostupnost

BMI088 bude k dispozici pro OEM a distributory počínaje květnem 2018.

ZAŽIJTE BOSCH NA CES 2018 v Las Vegas:

Poptávka po bezpečnosti, energetické účinnosti a pohodlí ve městech stále roste. To je pouze několik výzev vyplívajících z rostoucí urbanizace. Klíčem k jejich překonání jsou inteligentně propojená města – známá jako chytrá města. V mnoha zemích jsou taková města již realitou: Bosch má množství řešení, která dělají města chytřejší a zvyšují kvalitu života jejich rezidentů. Na veletrhu CES 2018 představuje Bosch rozsáhlé portfolio „Simply.Connected.“ řešení pro vše od městské mobility a propojeného pracovního světa až po chytré domácnosti a budovy.

  • TISKOVÁ KONFERENCE: Pondělí, 8. ledna 2018, 8:00–8:45 místního času, Mandalay Bay Hotel, Las Vegas Convention Center, Mandalay Bay Ballrooms B,C&D

  • STÁNEK: Úterý až pátek, 9. až 12. ledna 2018, Central Hall, stánek č. #14028

  • SLEDUJTE to nejdůležitější od firmy Bosch na CES 2018 na Twitteru: #BoschCES

  • EXPERTI BOSCH NA PANELOVÝCH DISKUSÍCH: Více informací připravujeme – zůstaňte ve střehu!

Kontakt:

Silvia Mayer

Tel.: +49 7121 35-18453

Kontakt pro novináře:

Christian Hoenicke

Tel.: +49 7121 35-35924

Tags: Innovation Award, Internet of Things, Las Vegas, CES, IoT

Bosch Sensortec GmbH je dceřiná společnost Robert Bosch GmbH, která se zaměřuje na poskytování kompletního portfolia mikroelektromechanických senzorů (MEMS) a řešení, která umožňují konektivitu u spotřební elektroniky. Bosch Sensortec vyvíjí a prodává široké portfolio MEMS senzorů a řešení přizpůsobených pro smartphony, tablety, nositelná zařízení a aplikace Internetu věcí (IoT). Produktové portfolio zahrnuje 3osé akcelerační, gyroskopické a geomagnetické senzory, integrované 6 a 9osé senzory, senzory životního prostředí a komplexní softwarové portfolio. Od svého založení v roce 2005, se z Bosch Sensortec stal lídr na trhu MEMS technologií. Bosch byl také průkopníkem na globálním trhu v segmentu MEMS a od roku 1995 prodal více než 7 miliard MEMS senzorů. Senzory Bosch lze nalézt ve třech ze čtyř smartphonů po celém světě.

Více informací naleznete na www.bosch-sensortec.com, twitter.com/boschMEMS.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 400 500 lidí (k 31. 12. 2017). Podle předběžných údajů dosáhly tržby firmy za rok 2017 hodnoty 78 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru, služeb a také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 450 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 62 500 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPresse.

Stále hledáte něco?