Suche

Bosch představuje na CES 2018 vysoce výkonnou IMU pro využití v dronech a robotice

MEMS senzor BMI088 vylepšuje let a navigační schopnosti

  • Vynikající rubostnost a potlačení vibrací
  • Stabilní při velkých změnách teplot
  • V automobilovém průmyslu osvědčený gyroskop s nízkým posunem nuly a vynikajícím výkonem akcelerometru
  • Stánek Bosch na CES: Las Vegas Convention Center, Central Hall, č. 14028

Las Vegas – Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 v americkém Las Vegas představuje Bosch Sensortec MEMS senzor BMI088, vysoce výkonnou inerciální měřicí jednotku (Inertial Measurement Unit = IMU) s vynikající robustností proti vibracím, která je zvláště určena k využití v dronech a robotice.

BMI088 obsahuje mimořádně stabilní gyroskop odvozený z osvědčené technologie Bosch pro automobilový průmysl. Jednotka IMU má minimální hlučnost a minimální drift navzdory kolísajícím teplotám.

Ideální pro drony a robotiku

„Náročné využití, jako například drony a robotika, vyžadují mimořádně stabilní a vysoce výkonné IMU,“ říká Dr. Stefan Finkbeiner, výkonný ředitel Bosch Sensortec. „Dnešním dnem BMI088 rozšiřuje rozsáhlé portfolio senzorů MEMS společnosti Bosch Sensortec, které jsou ideální k využití v prostředích s vysokou mírou vibrací.“

Výkonnost, vibrační robustnost a teplotní stabilita BMI088 výrazně vylepšují letové schopnosti dronů zjednodušením přesného řízení i v prostředích s přirozeně vysokými vibracemi. Tato nová IMU je kompatibilní s ostatními senzory Bosch, včetně řady senzorů barometrického tlaku BMP38x k měření nadmořské výšky a geomagnetického senzoru BMM150 k řízení kurzu. Zákazníci tak těží z komplexní nabídky senzorů, která je dokonalou volbou pro využití v dronech – kompletního řešení od společnosti Bosch.

BMI088 je také skvělou volbou pro využití v robotice, včetně průmyslových robotů, domácích spotřebičů, jako například vysavačů a sociálních robotů, ale například i hoverboardech. K dosažení konzistentní a spolehlivé přesnosti navigace potlačuje BMI088 vibrace pocházející například z nerovného terénu a vestavěných motorů.

V automobilovém průmyslu osvědčený gyroskop a akcelerometr s nízkým TCO

BMI088 sestává z trojosého 16bitového snímače akcelerace a trojosého 16bitového gyroskopu. Do této IMU sloučil Bosch v automobilovém průmyslu osvědčenou technologii gyroskopu s novou konstrukcí akcelerometru s nízkým TCO. BMI088 je zcela kompatibilní s BMI055, což ulehčuje integraci do stávajících konstrukcí a usazen je do kompaktního pouzdra 3,0 x 4,5 x 0,95 mm3.

V automobilovém průmyslu osvědčený gyroskop použitý v BMI088 má bezkonkurenční stabilitu zkreslení menší než 2°/h a nízký teplotní koeficient ofsetu (temperature coefficient of offset = TCO) pod 15 mdps/K. Akcelerometr se také vyznačuje nízkým TCO 0,2 mg/K a nízkým spektrálním šumem pouze 230 μg/√Hz v nejširším teplotním rozpětí ± 24 g.

Dostupnost

BMI088 bude k dispozici pro OEM a distributory počínaje květnem 2018.

ZAŽIJTE BOSCH NA CES 2018 v Las Vegas:

Poptávka po bezpečnosti, energetické účinnosti a pohodlí ve městech stále roste. To je pouze několik výzev vyplívajících z rostoucí urbanizace. Klíčem k jejich překonání jsou inteligentně propojená města – známá jako chytrá města. V mnoha zemích jsou taková města již realitou: Bosch má množství řešení, která dělají města chytřejší a zvyšují kvalitu života jejich rezidentů. Na veletrhu CES 2018 představuje Bosch rozsáhlé portfolio „Simply.Connected.“ řešení pro vše od městské mobility a propojeného pracovního světa až po chytré domácnosti a budovy.

  • TISKOVÁ KONFERENCE: Pondělí, 8. ledna 2018, 8:00–8:45 místního času, Mandalay Bay Hotel, Las Vegas Convention Center, Mandalay Bay Ballrooms B,C&D

  • STÁNEK: Úterý až pátek, 9. až 12. ledna 2018, Central Hall, stánek č. #14028

  • SLEDUJTE to nejdůležitější od firmy Bosch na CES 2018 na Twitteru: #BoschCES

  • EXPERTI BOSCH NA PANELOVÝCH DISKUSÍCH: Více informací připravujeme – zůstaňte ve střehu!

Kontakt:

Silvia Mayer

Tel.: +49 7121 35-18453

Kontakt pro novináře:

Christian Hoenicke

Tel.: +49 7121 35-35924

Tags: Innovation Award, Internet of Things, Las Vegas, CES, IoT

Bosch Sensortec GmbH je dceřiná společnost Robert Bosch GmbH, která se zaměřuje na poskytování kompletního portfolia mikroelektromechanických senzorů (MEMS) a řešení, která umožňují konektivitu u spotřební elektroniky. Bosch Sensortec vyvíjí a prodává široké portfolio MEMS senzorů a řešení přizpůsobených pro smartphony, tablety, nositelná zařízení a aplikace Internetu věcí (IoT). Produktové portfolio zahrnuje 3osé akcelerační, gyroskopické a geomagnetické senzory, integrované 6 a 9osé senzory, senzory životního prostředí a komplexní softwarové portfolio. Od svého založení v roce 2005, se z Bosch Sensortec stal lídr na trhu MEMS technologií. Bosch byl také průkopníkem na globálním trhu v segmentu MEMS a od roku 1995 prodal více než 7 miliard MEMS senzorů. Senzory Bosch lze nalézt ve třech ze čtyř smartphonů po celém světě.

Více informací naleznete na www.bosch-sensortec.com, twitter.com/boschMEMS.

Bosch Group je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Společnost celosvětově zaměstnává na 390 000 lidí (k 31. 12. 2016). Tržby firmy za rok 2016 dosáhly hodnoty 73,1 miliardy eur. Činnost Bosch Group se dělí do čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Využívá svých znalostí senzorových technologií, softwaru a služeb, také svůj vlastní IoT cloud k tomu, aby zákazníkům nabídnul propojená řešení napříč oblastmi – a to z jediného zdroje. Strategickým cílem Bosch Group je přinášet inovace pro propojený život. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě díky výrobkům a službám, které jsou inovativní a budí nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologie, které jsou „Stvořené pro život“. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Po započtení prodejních a servisních partnerů pokrývá globální vývojářská, výrobní a obchodní síť společnosti Bosch téměř všechny země. Základem pro budoucí růst firmy je její inovační síla. Bosch zaměstnává 59 000 pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 120 lokalitách po celém světě.

Více informací na www.bosch.com, www.bosch.cz, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.cz, twitter.com/BoschPresse.